Wypłata zaliczek płatności za 2023 rok na półmetku. Ilu rolników otrzymało pieniądze?

orka ciągnik praca

Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich za 2023 rok potrwa do końca listopada. Wraz z początkiem grudnia rozpocznie się przekazywanie płatności końcowych. Jak sytuacja przedstawia się na ten moment? Ile pieniędzy otrzymali rolnicy?

Za nami 17 dni realizacji zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych w ramach kampanii 2023. Przed nami 16 dni wypłat środków z tego tytułu. Wypłaty potrwają do końca listopada. W grudniu rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, trwa realizacja zaliczek w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych. Do tej pory wypłacono 5,3 mld zł. Z tej kwoty 4,59 mld zł to płatności bezpośrednie – wpłynęły one na konta 958 tys. rolników. Z kolei 0,71 mld zł trafiło do 536 tys. gospodarzy z tytułu płatności ONW.

– W tegorocznej kampanii złożono 1,24 mln wniosków, a pula środków wynosi blisko 17 mld zł. Zaliczki są wypłacane sukcesywnie od 16 października 2023 r. Ich realizacja zakończy się 30 listopada. 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie płatności końcowych. Środki trafiają wyłącznie na konta bankowe zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne –  zaznacza ARiMR.

Źródło: ARiMR

Related Posts

  1. Licznik prądu
  2. Nawożenie
  3. Susza pomidor
  4. Niebezpieczne znalezisko na plantacji buraków
  5. Zakłady Azotowe Kędzierzyn
  6. Kombajnowy zbiór marchwi
  7. Nawożenie obornikiem

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności