yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWypłata zaliczek płatności za 2023 rok na półmetku. Ilu rolników otrzymało pieniądze?

Wypłata zaliczek płatności za 2023 rok na półmetku. Ilu rolników otrzymało pieniądze?

Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich za 2023 rok potrwa do końca listopada. Wraz z początkiem grudnia rozpocznie się przekazywanie płatności końcowych. Jak sytuacja przedstawia się na ten moment? Ile pieniędzy otrzymali rolnicy?

Za nami 17 dni realizacji zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych w ramach kampanii 2023. Przed nami 16 dni wypłat środków z tego tytułu. Wypłaty potrwają do końca listopada. W grudniu rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, trwa realizacja zaliczek w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych. Do tej pory wypłacono 5,3 mld zł. Z tej kwoty 4,59 mld zł to płatności bezpośrednie – wpłynęły one na konta 958 tys. rolników. Z kolei 0,71 mld zł trafiło do 536 tys. gospodarzy z tytułu płatności ONW.

– W tegorocznej kampanii złożono 1,24 mln wniosków, a pula środków wynosi blisko 17 mld zł. Zaliczki są wypłacane sukcesywnie od 16 października 2023 r. Ich realizacja zakończy się 30 listopada. 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie płatności końcowych. Środki trafiają wyłącznie na konta bankowe zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne –  zaznacza ARiMR.

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl