yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościBiologiczne wsparcie produkcji rozsady papryki

Biologiczne wsparcie produkcji rozsady papryki [VIDEO]

Podczas wizyty w gospodarstwie Adama Caby w miejscowości Nękanowice (woj. małopolskie) dr Michał Pniak (BIOCONT Polska) mówił o wparciu produkcji rozsady papryki przy użyciu produktów mikrobiologicznych.

Wyprodukowana rozsada papryki powinna być dobrze wyrośnięta, obfita, ciemnozielona, z systemem korzeniowym rozwiniętym w całej objętości podłoża, z widocznymi drobnymi, białymi korzeniami. Jak wyprodukować rozsadę papryki dobrej jakości używając produkty biologiczne? Zapraszamy do wysłuchania dr Michała Pniaka z firmy Biocont Polska:

Aby zapobiec uwiądom w uprawie papryce pod osłonami warto zastosować preparat Rizocore, którym zabezpieczamy korzenie. Preparat mikrobiologiczny należy podać podczas produkcji rozsady, podlewając rośliny oraz na miejscu stałym w tunelu poprzez fertygację.

Rizocore to preparat mikrobiologiczny poprawiający właściwości gleby. Wpływa korzystnie na wzrost i rozwój roślin, szczególnie strefy systemu korzeniowego. Redukuje negatywny wpływ czynników stresowych pochodzenia glebowego. Mikroorganizmy zawarte w preparacie rozwijają się intensywnie wokół systemu korzeniowego przez co nie pozostawiają miejsca na rozwój niektórych patogenów, np. Pythium, Rhizoctonia, Fusarium, Sclerotinia, Cylindrocladium.

Dr Michał Pniak z Biocont Polska zwracał uwagę na preparat RhizoVital, który zawiera bakterie Bacillus amyloliquefaciens. Wymienione bakterie kolonizują się wokół strefy korzeniowej oraz wydzielają związki, które umożliwiają roślinie efektywniejsze pobieranie składników odżywczych z podłoża. Preparat może być stosowany w formie opryskiwania podłoża ale również bezpośrednio z nawadnianiem kropelkowym lub przy użyciu zraszaczy i deszczowni.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W przypadku zwalczania mszyc, wciornastków, przędziorków w uprawie papryki dr Michał Pniak zwracał uwagę na produkt Naturalis.

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl