yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPomidory przez 50 lat!

Pomidory przez 50 lat!

Piotr John z Wijewa w Wielkopolsce zajmuje się produkcją pomidorów już od 50 lat. Uprawy prowadzone są pod osłonami, które łącznie zajmują ok. 5 tys. m2. Są to głównie tunele foliowe, w których pomidory z własnej rozsady sadzone są bezpośrednio w gruncie. Plantator preferuje późniejsze terminy nasadzeń, ponieważ wcześniej w tych obiektach uprawiana jest m.in. fasola szparagowa oraz kapusta.

Od kilku lat plantator wybiera odmiany pomidora z firmy Hazera. Podczas pokazu, zorganizowanego 9 września można było zobaczyć ciekawą kolekcję odmian pomidorów o owocach malinowych, żółtych, pomarańczowych i czerwonych, które wyróżniały się również wyjątkowym kształtem. Wśród prezentowanych odmian znalazły się m.in. malinowa, wielkoowocowa Manistella F1 , Plenorange (żółtopomarańczowa śliwka), Loara F1, Gourmansun F1 (odmiana o olbrzymich, wielokomorowych owocach, które przebarwiają się od żółtych po pomarańczowe), Clarosa F1, Jangcy F1, Kongo F1. Charakterystykę odmian przedstawili Małgorzata Zadura oraz Janusz Gajzler z firmy Hazera.

Sabina Łukaszewicz z firmy Koppert, informowała biologii skośnika pomidorowego i podpowiadała jak zwalczać tego szkodnika. Wspomniała również o znaczeniu trzmieli w zapylaniu pomidora oraz o różnych metodach ochrony biologicznej.

Specjalistycznych konsultacji udzielał Jacek Pańczak z firmy Sativex.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl