yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
RynekTrudna sytuacja na rynku cebuli w Europie

Trudna sytuacja na rynku cebuli w Europie

W Hiszpanii producenci cebuli w tym roku będą mieć niższe zbiory. Zamiast 80 t z ha, które zwykle uzyskują, zbiorą 50-60 t/ha. Jak donosi freshplaza w ofercie niewiele jest cebuli o dużej średnicy, a zatem jej cena osiąga wysoki pułap. 

 

Powodem tej sytuacji są upały panujące w tym kraju w czerwcu i lipcu. Niekorzystne zjawiska pogodowe, takie jak deszcze i gradobicia również wpłynęły na spadek poziomu produkcji. Hiszpania eksportuje prawie połowę wyprodukowanej cebuli, głównie do państw Unii Europejskiej, a także do Tajwanu i Stanów Zjednoczonych. 

We Włoszech wyzwaniem jest słabsza jakość cebuli spowodowana upalnym latem. Cebula żółta osiąga jeszcze niższe ceny niż w ubiegłym roku. W związku z nadprodukcją sprzedawana jest przez producentów w cenie 0,10 euro/kg. Cena cebuli białej osiąga 0,25 euro/kg. Część producentów może nie przystąpić do zbioru cebuli w związku z nieopłacalnymi cenami.

W Holandii w ostatnim sezonie eksportowym pobito rekord. Do 130 państw wysłano jej 1,1 mln ton, czyli o 4 proc. więcej niż rok wcześniej. Ulewne deszcze, które w ubiegłym tygodniu nawiedziły Holandię wstrzymały zbiory. Na razie nie oszacowano strat.

W Belgii zbiory cebuli potrwają jeszcze około 10 dni. Dla producentów problemem jest duży udział w zbiorach cebuli o małej średnicy. Powodem jest suche lato. 

W Grecji sytuacja jest trudna w związku ze zbyt dużą podażą, która wpływa na obniżenie cen cebuli.
Źródło: Freshplaza

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl