Uprawa kapusty w Polsce. Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy w 2023 roku?

Znamy już powierzchnię uprawy kapusty w Polsce. Pozostaje pytanie… Które województwa królują pod względem produkcji owego warzywa w 2023 roku? 

W ramach przypomnienia, powierzchnia uprawy kapusty w Polsce w 2023 roku przedstawiała się na poziomie 13 232,05 ha. Warto zauważyć, że areał upraw był wyższy tylko w 2021 roku, kiedy producenci zdecydowali się na produkcję na obszarze 13 687,03 ha. W roku 2020 i 2022 powierzchnia uprawy kapusty okazała się niższa niż obecnie.

Które z województw królowały pod względem powierzchni uprawy kapusty w 2023 roku? Niekwestionowanym liderem w tym zakresie jest województwo małopolskie, które znane jest z produkcji tego właśnie warzywa. W aktualnym roku areał upraw w tamtejszych stronach przedstawiał się na poziomie 3 349,93 ha. Jak wygląda to w innych przypadkach?

Województwo małopolskie pozostaje na pierwszym miejscu, jednak z pewnością nie możemy zapomnieć o województwie łódzkim, gdzie powierzchnia uprawy kapusty w 2023 roku wynosiła niewiele mniej, a konkretnie 3 038,97 ha. Podium zamyka natomiast województwo mazowieckie. Tutaj rolnicy uprawiali kapustę na obszarze 1 980,48 ha.

Spośród wszystkich wyróżnia się także województwo wielkopolskie, gdzie powierzchnia uprawy kapusty wynosiła 1 627,00 ha. W pozostałych przypadkach areał upraw jest już znacznie niższy. Warto zauważyć, że wskazane dane pochodzą z ARiMR i zostały sporządzone na podstawie deklaracji we wnioskach o płatności bezpośrednie.

Powierzchnia uprawy kapusty w poszczególnych województwach w Polsce 2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności