Nad Polskę nadciąga bardzo suchy i pogodny wyż

Wraz z rozpogodzeniami słupki rtęci w najbliższych dniach spadną poniżej zera.

Po wielotygodniowych frontach z opadami nadciąga duża zmiana pogody. W piątek na dzień przed ochłodzeniem śnieg spadnie od Pomorza Zachodniego po Kujawy, Mazowsze w szczególności zachodnie i południowe po Małopolskę i Podkarpacie. Na wschodzie bez opadów natomiast na zachodzie popada deszcz. W piątek na termometrach od 0 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 6 stopni powyżej zera na zachodzie kraju.

Od soboty czeka nas poprawa pogody. W całym kraju pojawi się dużo słońca, wiatr osłabnie i powrócą ujemne temperatury. Między sobotą a przyszłym czwartkiem słupki rtęci nocami będą się obniżać do -12/-7 stopni na wschodzie, południu, północy i w centrum do -7/-3 na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od -5/-3 stopni na wschodzie i południu do -3/-2 stopni na północy i w centrum do -1/+1 stopnia na zachodzie kraju. W większości kraju będzie to mróz na sucho bez pokrywy śnieżnej. Po tygodniowym epizodzie z mrozem powinno nadciągnąć ocieplenie i odwilż.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. panele

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności