Nadeszło babie lato – Warzywnicza prognoza pogody z 21.10.2020 r.

Przed nami zmiana sterów w pogodzie. Po wielu tygodniach prawdziwej szarej, zimnej i mokrej jesieni przypomni sobie o nas spóźnione babie lato.

Pogoda nareszcie pozwoli na prace w polu. W środę popada jeszcze na wysokości Szczecina, Bydgoszczy, Kościerzyny, Elbląga, Giżycka czy Suwałk to jednak opady będą niewielkie. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę ze słońce i sucho.

W czwartek sucho i bardzo słonecznie, miejscami bezchmurnie będzie już w całym kraju.

Zrobi się również bardzo ciepło. W czwartek na południu lokalnie temperatura przekroczy nawet 22 stopnie Celsjusza. W centrum i na zachodzie ujrzymy 20 stopni, zaś najniższa temperatura na poziomie 15/17 stopni zostanie odnotowana na północy kraju. Wiatr w tych dniach powieje umiarkowanie z południa w porywach do 30/45 km/h.

Na zabiegi idealny zapowiada się czwartkowy wieczór, kiedy wiatr znacząco osłabnie.

Nieco większe opady pojawią się w piątek na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum kraju- spadnie około 3/12 mm deszczu po czym od niedzieli znów nastanie ładna, słoneczna i ciepła jak na październik pogoda.

Zimy w najdalszych terminach prognoz pogody nie widać. Ciężko będzie nawet o nocne przymrozki.

Łukasz Sieligowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności