Najcieplejsza jesień w historii Europy! Próżno szukać przymrozków

Pole kapusty w 2020

Według statystyk mamy do czynienia z najcieplejszą jesienią w historii Europy. Bardzo wysokie temperatury nie opuszczają również południowej Rosji czy środkowej i północnej części Stanów Zjednoczonych.

Po prawdziwie letnim wrześniu również październik zapisał się nie tylko w Polsce, ale całej Europie z bardzo wysokimi temperaturami. Listopad kontynuuje ciepłą passę poprzednich miesięcy.

Pomimo połowy listopada w Polsce i krajach ościennych na próżno szukać przymrozków, które o tej porze powinny być już codziennością.

Pogoda sprzyja wykopywaniu warzyw z pól. W sadach można również dostrzec wyjątkowo oblepione drzewa liśćmi, co nie jest typowe dla tej pory roku.

Zimy nie widać nadal na południu Rosji czy na pograniczu Kanady i USA, gdzie w ostatnich latach napływały do nas informacje o burzach śnieżnych.

Według statystyk mamy około miesięczne przesunięcie się pór roku. Miejmy nadzieję, że nie przełoży się do na zimny początek wiosny.

Temperatura 13 listopad
Fot. meteociel.fr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności