Przymrozki i brak deszczu – zła passa w pogodzie trwa nadal. Warzywnicza prognoza pogody z 17 kwietnia 2020

Po cieplejszym czwartku do naszego kraju ponownie zaczną napływać masy zimnego powietrza. W piątkowy poranek przymrozki wystąpiły na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim- tutaj zanotowano od -3 do -1°C. Lokalnie w okolicy Gołdapi na Mazurach było -4°C.

Na Kujawach, Ziemi Lubuskiej, północy Wielkopolski i na północy Mazowsza pojawiły się tylko przygruntowe przymrozki do -2°C.

W weekend przymrozki rozleją się po zachodniej, centralnej, wschodniej i północnej części kraju a temperatury spadną tam do -5/-2°C na wysokości 2 metrów. Nieco cieplej do -2/+2°C będzie od Małopolski po Opolszczyznę, Dolny Śląsk i południe Ziemi Lubuskiej. W najbliższym tygodniu nie przewiduje się znaczących opadów.

Dobrą informacją jest to, że wiatr od dzisiaj stopniowo będzie słabł. To znak dla warzywników, że spokojnie można rozkładać agrowłókninę na uprawy.

Łukasz Sieligowski

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności