yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Aktualności„Lokalna półka”. PiS obiecuje rolnikom kolejny konkret. Na czym ma polegać program?

„Lokalna półka”. PiS obiecuje rolnikom kolejny konkret. Na czym ma polegać program?

PiS obiecał rolnikom kolejny konkret, czyli program „Lokalna półka”. W ofercie marketów ma być minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że wszystko dzieje się na wzgląd zbliżających się wyborów.

– Program „Lokalna półka”, czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów – zapewnia PiS.

– Ta zmiana dotyczy każdego Polaka, bo każdy z nas uwielbia smaczną, zdrową polską żywność. Dlatego wprowadzamy program “Lokalna półka”. Zobowiążemy sieci handlowe do współpracy z lokalnymi producentami żywności. Koniec z niskiej jakości warzywami i owocami. Koniec z zyskiem za wszelką cenę. Najważniejsza musi być jakość żywności i zdrowie klientów – tłumaczy Jan Krzysztof Ardanowski, czyli były minister rolnictwa.

Jak informuje Ardanowski, zyskają na tym rolnicy, gdyż będą mieli łatwy dostęp do lokalnych rynków, bez pośredników i z niskimi kosztami transportu towarów. Zapewnia, że w kieszeniach producentów zostanie więcej pieniędzy. Zyskać mają również konsumenci, którzy otrzymają dostęp do świeżych i smacznych produktów, a ich pieniądze zostaną w najbliższej okolicy. – Na paragonach będzie można sprawdzić z jakiego kraju pochodzi produkt. Dla konsumentów to bardzo ważna informacja – mówi były minister rolnictwa.

Na tym się jednak nie kończy… Ardanowski w materiale promocyjnym wskazuje również, że program będzie korzystny także dla samych marketów, gdyż ich klienci będą zdrowi i zadowoleni. Całe przedsięwzięcie podsumowuje z kolei Robert Telus. – Taki program gwarantuje tylko Prawo i Sprawiedliwość – przekazuje aktualny minister rolnictwa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Sama inicjatywa jest rzecz jasna godna pochwały i mamy nadzieję, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, by producenci nie doświadczyli kolejnych przykrych sytuacji. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że wszystko realizowane jest tylko i wyłącznie na wzgląd zbliżających się wyborów parlamentarnych. Szkoda, że o wsparciu krajowych rolników mówi się tylko w roku wyborczym. Pozostaje ponadto pytanie… Czy rzeczywiście możemy liczyć na to, że program zostanie zrealizowany w należyty sposób?

Źródło: Twitter Prawo i Sprawiedliwość

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl