• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności"Kalafior i kapusta - aby kieszeń nie była pusta". Zapis z webinarium...

“Kalafior i kapusta – aby kieszeń nie była pusta”. Zapis z webinarium z dnia 4.01.2023r.

W dniu 4 stycznia br. odbyło się webinarium “Kalafior i kapusta – aby kieszeń nie była pusta” w którym udział wzięci doradcy z firm: Enza Zaden, Biocont Polska, Grupa Mularski oraz ICL Polska.

Webinarium rozpoczęliśmy od tematyki handlu oraz wymagań sieci handlowych w segmencie kalafiora. Z kolei Marek Słota, producent warzyw gruntowych w miejscowości Chodów (gm. Charsznica) podsumował sezon 2022 w uprawie kapusty z przeznaczeniem na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Warzywa kapustne są najczęściej uprawiane w Polsce i Europie. Wśród nich królują kapusta i kalafiory. Na sukces w produkcji kapusty i kalafiora ma wpływ wybór odmiany. Gatunki te zajmują ważne miejsce w bogatym portfolio firmy Enza Zaden (dystrybutor nasion Takii Seed), którą przedstawił Bernard Zioło.

Jednym z czynników decydujących o sukcesie w produkcji warzyw jest rozsada. Coraz częściej ogrodnicy decydują się na zakup gotowej rozsady wyprodukowanej w specjalistycznych zakładach. Jaką ofertę na bieżący sezon proponują specjaliści z Grupy Mularski omówił Daniel Babij.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Skuteczne nawożenie w uprawie warzyw kapustnych to kolejny temat, który omówiła dr inż. Diana Wieczorek, agronom firmy ICL Polska. Prelegentka zwróciła szczególną uwagę na efektywne działanie nawozów m.in. Agromaster, Polysulphate w oparciu o wyniki badań realizowanych w gospodarstwach warzywniczych w Polsce i na całym świecie.

Jakie są zagrożenia ze strony szkodników i jak w skuteczny sposób uchronić się przed ich żerowaniem? Czy preparaty biologiczne są równie skuteczne jak te konwencjonalne? na te pytania odpowiedział dr inż. Michał Pniak z firmy Biocont Polska.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu społecznościowego: https://www.facebook.com/portalwarzywa oraz na naszej grupie https://www.facebook.com/groups/2316490671955571. 


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl