Aktualne ceny nawozów wieloskładnikowych

Agrochem Puławy po niecałym miesiącu opublikował nowy cennik nawozów wieloskładnikowych. Stawki, obowiązujące od 23 listopada, podobnie jak w przypadku nawozów azotowych, okazały się nieco wyższe. Pozostaje pytanie… Czy to początek ponownych zawirowań na rynku?

Zarówno ceny nawozów azotowych jak i wieloskładnikowych, które prezentuje Agrochem Puławy, wzrosły w porównaniu z poprzednim cennikiem, który obowiązywał od 27 października do 23 listopada. Tak jak wspominaliśmy, opisując sytuację związaną z nawozami azotowymi, podwyżki nie są wysokie, niemniej… Sytuację z pewnością można nazwać niepokojącą. Wyższe ceny tyczą się bowiem praktycznie wszystkich, wyjątkiem są poszczególne przypadki, pozycji w cenniku.

Minione miesiące pokazały nam, że nawet niewielkie wahania cen na niekorzyść rolników nie zwiastują nic dobrego. Z tego względu niezwykle istotne okazują się formy wsparcia, które wspomogłyby producentów i umożliwiłyby uzupełnienie zapasów w nieco bardziej akceptowalnych cenach. Na ten moment niestety wciąż pozostają one na etapie planowania… Ważne jest więc, by zostały wprowadzone w stosunkowo krótkim czasie, gdyż sytuacja może pogorszyć się z dnia na dzień. Nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć przyszłych wydarzeń.

W ostatnim czasie Krajowa Grupa Spożywcza wprowadziła co prawda do sprzedaży nawozy w nieco niższych cenach, jednak i tutaj producenci napotkali pewne problemy. O czym mowa? Dostępność surowca w punktach dystrybucyjnych jest niestety dość niska. Ponadto w całej Polsce znajduje się zaledwie 9 placówek, które rozmieszczone są na terenie 6 województw. W praktyce zakupu mogą dokonać tylko rolnicy, którzy prowadzą produkcję w ich okolicy.

Wracając do cen nawozów wieloskładnikowych. Tak jak wspominaliśmy, kształtują się one na nieco wyższym poziomie. Stawki wzrosły bowiem o 10,00-40,00 zł na tonie. Wszelkie rodzaje polifoski zdrożały najbardziej, gdyż mowa o podwyżce rzędu 40,00 zł. Pozostałe nawozy, wykluczając Holist agro PK 16-28 (+10,00 zł), wiążą się natomiast z cenami wyższymi o 20,00 zł.

Poniżej prezentujemy aktualny cennik nawozów wieloskładnikowych opublikowany przez Agrochem Puławy w dniu 23 listopada. Tyczy się on sprzedaży w hurcie, co jest równoznaczne z zakupem 24 ton. W przypadku składów poniższe ceny będą zawierały dodatkową marżę ustalaną indywidualnie przez poszczególnych przedsiębiorców.

Aktualne ceny nawozów wieloskładnikowych Agrochem Puławy

Źródło: agrochem.com.pl

Related Posts

  1. Podłoża do upraw

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności