yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny papryki na rynku hurtowym w Broniszach

Aktualne ceny papryki na rynku hurtowym w Broniszach [05.10.2022]

Uwzględniając ostatnie tygodnie cena papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zdaję się być dość stabilna. Jakich więc cen mogą spodziewać się producenci?

Omawiając sytuację cenową papryki, podobnie jak w przypadku innych warzyw, należy wziąć pod uwagę niezwykle trudne warunki, z którymi zmagają się producenci. Koszty produkcji są bowiem bardzo wysokie a prowadzenie upraw w przyszłym sezonie stoi pod niemałym znakiem zapytania.

W szczególności dotyczy to upraw szklarniowych, takich jak papryka. Szklarnie wymagają nieustannego ogrzewania, by zapewnić roślinom odpowiednie do wzrostu warunki a także zapobiec powstawaniu chorób i rozprzestrzenianiu się szkodników.

Ważną kwestią pozostaje więc wynagrodzenie, od którego zależy przyszłość producentów. Wraz z początkiem sezonu ustalili oni, że cena wiążąca się z opłacalnością oscyluje na poziomie 4,50 zł za kilogram. Mogłoby się więc wydawać, że cena na rynku hurtowym w Broniszach jest zadowalająca.

Niemniej… Należy tutaj uwzględnić pozostałe koszty. Mowa chociażby o kosztach paliwa, które wykorzystujemy na dojazd na rynek. Często jest on dość znacząco oddalony, przez co codzienna droga w obie strony generuje wysokie kwoty. Nie można zapominać również o opłacie za wjazd. Nie wspominając o stale pogarszającej się sytuacji w rolnictwie, przez co kolejny sezon wymagał będzie zdecydowanie wyższych nakładów…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Z tego względu producenci oferujący paprykę na rynku hurtowym w Broniszach starają się utrzymywać ceny na stałym poziomie. Stawki na ten moment oscylują w granicach 6,00-7,00 zł za kilogram. Zdarza się, że najwyższej jakości produkt osiąga ceny rzędu 8,00 zł, jednak mowa o największych, odpowiednio sortowanych partiach.

Nieco niższą cenę osiągają papryki klasy drugiej. Mowa o drobniejszych sztukach z wadami kształtu. W tym przypadku ceny sięgają 4,00 zł za kilogram. Stawki u hurtowników przedstawiają się natomiast na poziomie 6,00-6,50 zł za kilogram.

Na koniec, papryka zielona… Sytuacja pozostaje tutaj niezmienna od dość długiego czasu. Producenci wciąż mogą bowiem spodziewać się cen rzędu 4,00-5,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl