Aktualne ceny rzodkiewki [09.05.2023]

Ceny rzodkiewki

Jak kształtują się aktualne ceny rzodkiewki na rynku hurtowym w Broniszach?

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować pewne wahania cen na rynku rzodkiewki. Pierwsze zmiany odnotowano niedługo po zakończeniu majówki. W czwartek i piątek rynek został bowiem wyczyszczony. Znalazło to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach. Ilość dostępnego warzywa zmalała, więc producenci mogli oczekiwać nieco wyższych stawek. Najczęściej spotykanymi były te oscylujące w granicach 2,50 zł za pęczek.

Weekend wprawdzie nie był do końca przychylny pod względem warunków pogodowych, co spowalniało dojrzewanie rzodkiewki, niemniej… Już w poniedziałek ilość dostępnego towaru wzrosła, natomiast stawki ponownie wróciły do obserwowanego wcześniej, niższego pułapu. Obecnie producenci oferujący rzodkiewkę na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach mogą spodziewać się wynagrodzenia rzędu 2,20-2,30 zł za pęczek.

Jak sytuacja będzie kształtować się w nadchodzącym okresie? Wszystko zależne jest oczywiście od warunków pogodowych. W przypadku słonecznych i ciepłych dni, a także nocy, ilość oferowanej rzodkiewki na rynku z pewnością wzrośnie. Co za tym idzie, stawki oferowane producentom w ramach wynagrodzenia najprawdopodobniej skierują się w dół. Bardzo ważne, by utrzymały się jednak na poziomie, który odzwierciedli wysokie koszty. Pozostaje pytanie… Czy tym razem odbiorcy zwrócą uwagę na losy producentów?

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. orka ciągnik praca
  2. Wywrócony ciągnik rolniczy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności