yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności"Chcemy normalnie żyć, pozwólcie nam na to!" Protest rolników

“Chcemy normalnie żyć, pozwólcie nam na to!” Protest rolników

Przed Pałacem Kultury zebrał się tłum rolników, którzy biorą udział w proteście zorganizowanym przez Agrounię. Z każdą chwilą grono powiększa się coraz bardziej. Wszyscy mają jeden cel – pokazać, że bez polskich rolników nasz kraj dużo straci. Jak aktualnie wygląda sytuacja w Warszawie?

Sami musimy przyznać – nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji, a protestujący rolnicy zapowiadają, że to dopiero początek. Rolnicy z wielu województw stawili się, by wspólnie walczyć zarówno o przyszłość swoich gospodarstw, jak i rodzin. Jedno jest pewne – każdy w naszym kraju dowie się co tak naprawdę oznacza utrata krajowej produkcji. Chociaż nie wszyscy popierają sposób działania Agrounii, ilość producentów, którzy solidarnie stawili się w Warszawie robi wrażenie.

Uczestnicy jednogłośnie przyznają, że muszą działać, w przeciwnym razie nic nie poprawi ich sytuacji. Wciąż rosnące koszty produkcji, cena za plony niepokrywająca wspominanych nakładów oraz pozostałe utrudnienia, z jakimi muszą liczyć się producenci – to wszystko jest powodem dzisiejszych protestów.

To nie może się tak skończyć! Próbowaliśmy radzić sobie z wysokimi kosztami produkcji i wszelkimi przepisami, które są wprowadzane przez rząd, ale nie jesteśmy w stanie. Musimy liczyć każdy grosz a i tak już jesteśmy świadomi, że ceny tego nie zrekompensują…
Przyjechaliśmy, żeby pokazać jak dużym błędem jest pomijanie problemów polskiej wsi. Niedługo nas zabraknie i wtedy wszyscy zobaczą, że powinni być tutaj z nami, jednak wtedy będzie już za późno. My też mamy swoje rodziny, chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki. Aktualnie nie możemy sobie pozwolić nawet na zwykłe przyjemności.
Chcemy normalnie żyć i normalnie pracować! Nie będziemy umierać w ciszy! – komentują rolnicy zgromadzeni na proteście.

Jak wspominaliśmy, na placu przed Pałacem Kultury liczba rolników potrzebujących natychmiastowych zmian wciąż rośnie. O godzinie 7:30 z Sochaczewa wyjechał konwój traktorów, który również zmierza w tym kierunku. O godzinie 10:00 planowany jest wymarsz przed Kancelarię Premiera na Alejach Ujazdowskich.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Miejmy nadzieję, że reakcja ze strony rządu nastąpi w jak najkrótszym czasie. Zmagamy się ze zbyt wieloma problemami w branży rolniczej, by móc dalej funkcjonować bez wsparcia z zewnątrz.

Agrounia, strajk rolników

Pałac Kultury, strajk rolników, agroUnia

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl