Import egipskiej cebuli nie ma wpływu na indyjski rynek krajowy

fot. R. Prasad

Gwałtownie rosnące ceny cebuli w Indiach odbiły się na eksporterach w regionie. Rząd wydał zakaz wywozu cebuli, próbując obniżyć cenę na rynku krajowym. Cebulę sprowadzono również z innych rynków, takich jak Egipt. Jeden z indyjskich eksporterów cebuli wyraża zaniepokojenie, że obecna sytuacja może mieć negatywne, długofalowe skutki, jeśli sytuacja wkrótce się nie poprawi.

W przypadku eksporterów cebuli w Indiach ostatnie tygodnie były nerwowe. Ceny na rynku indyjskim błyskawicznie wzrosły do takiego poziomu, którego indyjscy konsumenci nie są w stanie zaakceptować. Rząd interweniował najpierw zakazują eksportu tego warzywa, następnie zaczął importować cebulę z innych krajów.

„Dla wszystkich jest to bardzo niefortunna sytuacja”, mówi Manoj Barai, dyrektor generalny indyjskiego eksportera MK Exports. „Sprzedaż na rynku krajowym oznacza dla nas straty. Zainwestowaliśmy dużo pieniędzy, aby cebula była wolna od pestycydów i spełniała najwyższe standardy jakości dotyczące eksportu. Sprzedaż ich na rynku krajowym nie przyniosłaby nam żadnego zysku. ”

Barai wyjaśnia, że ​​sytuacja jest nie tylko tragiczna w przypadku cebuli, ale także winogron. „Deszcze nie ustały w tym roku, jak zazwyczaj, pod koniec października, ale trwały znacznie dłużej i uszkodziły wiele upraw, co spowodowało wzrost cen. ”

Na domiar złego jeśli sprzedamy naszą cebulę w kraju, rynki takie jak Wielka Brytania, Kanada, Niemcy i Holandia, które zaopatrujemy będą poszukiwać alternatywnych dostawców, a jeśli im się spodoba to, co znajdą, może to poważnie ograniczyć nasze możliwości w przyszłości. 

za FreshPlaza

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności