yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościImport egipskiej cebuli nie ma wpływu na indyjski rynek krajowy

Import egipskiej cebuli nie ma wpływu na indyjski rynek krajowy

Gwałtownie rosnące ceny cebuli w Indiach odbiły się na eksporterach w regionie. Rząd wydał zakaz wywozu cebuli, próbując obniżyć cenę na rynku krajowym. Cebulę sprowadzono również z innych rynków, takich jak Egipt. Jeden z indyjskich eksporterów cebuli wyraża zaniepokojenie, że obecna sytuacja może mieć negatywne, długofalowe skutki, jeśli sytuacja wkrótce się nie poprawi.

W przypadku eksporterów cebuli w Indiach ostatnie tygodnie były nerwowe. Ceny na rynku indyjskim błyskawicznie wzrosły do takiego poziomu, którego indyjscy konsumenci nie są w stanie zaakceptować. Rząd interweniował najpierw zakazują eksportu tego warzywa, następnie zaczął importować cebulę z innych krajów.

„Dla wszystkich jest to bardzo niefortunna sytuacja”, mówi Manoj Barai, dyrektor generalny indyjskiego eksportera MK Exports. „Sprzedaż na rynku krajowym oznacza dla nas straty. Zainwestowaliśmy dużo pieniędzy, aby cebula była wolna od pestycydów i spełniała najwyższe standardy jakości dotyczące eksportu. Sprzedaż ich na rynku krajowym nie przyniosłaby nam żadnego zysku. ”

Barai wyjaśnia, że ​​sytuacja jest nie tylko tragiczna w przypadku cebuli, ale także winogron. „Deszcze nie ustały w tym roku, jak zazwyczaj, pod koniec października, ale trwały znacznie dłużej i uszkodziły wiele upraw, co spowodowało wzrost cen. ”

Na domiar złego jeśli sprzedamy naszą cebulę w kraju, rynki takie jak Wielka Brytania, Kanada, Niemcy i Holandia, które zaopatrujemy będą poszukiwać alternatywnych dostawców, a jeśli im się spodoba to, co znajdą, może to poważnie ograniczyć nasze możliwości w przyszłości. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

za FreshPlaza

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl