yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościImport papryki wysoki również w miesiącach letnich

Import papryki wysoki również w miesiącach letnich

Pod naszym ostatnim artykułem na temat cen papryki wywiązała się dyskusja. Zdaniem Czytelników duży import wpływa na obniżki cen. O jakich ilościach importowanej papryki mówimy?

W ubiegłym roku wielokrotnie pisaliśmy o niskich cenach papryki. Szukaliśmy przyczyn. Dopiero dziś mamy pełny obraz sytuacji – liczby pokazują wyraźnie, że w ubiegłym sezonie zaimportowano do Polski ponad 66 tys. ton papryki. To znacząca wartość.

Sierpień 2021. Sezon dopiero się rozkręcał, a ceny papryki były naprawdę niskie. Nie mogliśmy również liczyć na dobry popyt. Pośrednicy nie skupowali papryki w większych ilościach. Zresztą dobrze pamiętamy, jak wówczas przedstawiał się rynek…

Dziś jednak mamy już dostęp do konkretnych liczb – w sezonie 2021 pośrednicy zaimportowali do naszego kraju 66 tys. ton papryki. Na wykresie przedstawione są dokładne dane dotyczące importu w poszczególnych miesiącach zarówno z krajów należących do UE, jak i tych, które nie są objęte szczegółowymi normami.

Import papryki w Polsce

Z jednej strony trudno dyskutować i krytykować import w miesiącach, kiedy nie produkujemy własnej. Jednak, jak widzimy na wykresie również w lipcu i w sierpniu pośrednicy importowali do naszego kraju paprykę. Zdaniem producentów jest to powód mniejszego zainteresowania polską paprykę, trudniejszym zbytem i niższymi cenami.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Mamy jedynie nadzieję, że ten sezon będzie inny.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl