Import papryki wysoki również w miesiącach letnich

Polska zielona papryka na rynku hurtowym Bronisze

Pod naszym ostatnim artykułem na temat cen papryki wywiązała się dyskusja. Zdaniem Czytelników duży import wpływa na obniżki cen. O jakich ilościach importowanej papryki mówimy?

W ubiegłym roku wielokrotnie pisaliśmy o niskich cenach papryki. Szukaliśmy przyczyn. Dopiero dziś mamy pełny obraz sytuacji – liczby pokazują wyraźnie, że w ubiegłym sezonie zaimportowano do Polski ponad 66 tys. ton papryki. To znacząca wartość.

Sierpień 2021. Sezon dopiero się rozkręcał, a ceny papryki były naprawdę niskie. Nie mogliśmy również liczyć na dobry popyt. Pośrednicy nie skupowali papryki w większych ilościach. Zresztą dobrze pamiętamy, jak wówczas przedstawiał się rynek…

Dziś jednak mamy już dostęp do konkretnych liczb – w sezonie 2021 pośrednicy zaimportowali do naszego kraju 66 tys. ton papryki. Na wykresie przedstawione są dokładne dane dotyczące importu w poszczególnych miesiącach zarówno z krajów należących do UE, jak i tych, które nie są objęte szczegółowymi normami.

Import papryki w Polsce

Z jednej strony trudno dyskutować i krytykować import w miesiącach, kiedy nie produkujemy własnej. Jednak, jak widzimy na wykresie również w lipcu i w sierpniu pośrednicy importowali do naszego kraju paprykę. Zdaniem producentów jest to powód mniejszego zainteresowania polską paprykę, trudniejszym zbytem i niższymi cenami.

Mamy jedynie nadzieję, że ten sezon będzie inny.

Related Posts

  1. Ziemniaki odmiana Arrow
  2. Ziemniaki odmiana Arrow
  3. młoda kapusta na rynku hurtowym Bronisze
  4. Zielona papryka na rynku hurtowym w Broniszach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności