Kolekcja sałaty Bejo Zaden

26 maja w miejscowości Bujny k. Piotrkowa Trybunalskiego producenci sałaty mieli okazję zapoznać się z bogatą kolekcją tego gatunku podczas Dnia Sałaty organizowanego przez firmę Bejo Zaden Poland wraz z firmami partnerskimi: AS Crop, Grupa Producentów Rozsad Krasoń oraz Yara Poland.

Na poletku demonstracyjnym można było zobaczyć różne typy sałat prezentowane przez Pawła Bednarka z Bejo Zaden Poland, który szczegółowo omówił ich charakterystykę.

Dużym zainteresowaniem producentów cieszył się wykład dr Agnieszki Stępowskiej z IO w Skierniewicach, która informowała o zdrowym żywieniu i zasadach integrowanej produkcji tego gatunku. O racjonalnym nawożeniu sałaty mówił Wojciech Kopeć reprezentujący firmę Yara Poland. Z kolei ofertę rozsady warzyw przedstawił Marcin Krasoń z Grupy Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto producenci mieli okazję posłuchać wykładu Pawła Szymczaka z firmy AS CROP na temat pozostałości środków ochrony roślin oraz nowej perspektywy w uprawie warzyw.

Tekst i fot. Anna Wilczyńska

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności