yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

pantoea agrosimex intermag
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny marchwi. Import z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Francji…

Aktualne ceny marchwi. Import z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Francji… [26.06.2023]

Na rynku w Broniszach coraz rzadziej spotykana jest ubiegłoroczna marchew. Wzrasta natomiast podaż marchwi z tegorocznych zbiorów. Wśród ofert jest jednak duża ilość importu. Nie z jednego, a z czterech kierunków…

Ubiegłoroczną marchew coraz rzadziej możemy zobaczyć na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach. Większość producentów wykorzystała bowiem swoje zapasy, natomiast pozostali powoli się wycofują. Jakich cen mogą oczekiwać rolnicy, którzy jeszcze oferują warzywo? Obecnie realne do osiągnięcia ceny oscylują na poziomie 4,00 zł za kilogram.

Wśród ofert coraz częściej spotykamy z kolei obciętą marchew od polskich producentów. Oczywiście nie są to na ten moment duże ilości, jednak podaż będzie w najbliższych tygodniach wzrastać. Na ten moment jej ceny dochodzą do 4,20 zł za kilogram. Tyczy się to jednak tylko i wyłącznie sprzedaży detalicznej, gdyż na rynku nie są jeszcze dostępne ilości hurtowe.

Niska dostępność młodej marchwi z krajowych gospodarstw daje rzecz jasna wiele możliwości importerom. Aktualnie sprowadzają oni warzywo z czterech różnych kierunków (Włochy, Hiszpania, Portugalia, Francja). Ceny w hurcie to około 3,80 zł za kilogram. W sprzedaży detalicznej importerzy oczekują z kolei podobnych stawek, co krajowi producenci.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl