yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKongres Europatat tym razem w Polsce

Kongres Europatat tym razem w Polsce

Coroczne wydarzenie Europatat stało się kluczową platformą służącą do oceny sytuacji w sektorze ziemniaków oraz do komunikowania priorytetów i wyzwań stojących przed branżą ziemniaczaną w Europie i poza nią. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Polsce, mianowicie w Gdańsku.

Kongres Europatat to coroczne wydarzenie skierowane do wszystkich profesjonalistów zajmujących się ziemniakami. Zwykle organizowane jest w okresie rozpoczynającego się sezonu ziemniaczanego.

Co ciekawe, najbliższe spotkanie będzie miało miejsce w Polsce (Gdańsk) i potrwa trzy dni. Rozpoczęcia możemy oczekiwać w poniedziałek 5 czerwca, natomiast końca w środę 7 czerwca. Uczestnicy mają również możliwość wzięcia udziału w przyjęciu poprzedzającym całe wydarzenie, które odbędzie się wieczorem 4 czerwca 2023 roku.

– W tym roku czeka nas bardzo ciekawa edycja naszego Kongresu w Polsce, bardzo ważnym rynku ziemniaków. Kongres zapewni wiele merytorycznych dyskusji dla kolegów z całej Europy i spoza niej na temat przyszłości handlu ziemniakami, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia geopolityczne i gospodarcze – komentuje Tigran Richter (przewodniczący Europatat).

Tak jak wspominaliśmy, wydarzenie jest organizowane corocznie. Co dwa lata impreza ma miejsce w Brukseli, czyli w stolicy Europy. W pozostałych przypadkach szansę na zaprezentowanie się i wymianę spostrzeżeń mają inne kraje europejskie. Niewątpliwie jest to więc dla Polski wyjątkowa okazja.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zorganizowania Kongresu Europatat 2023 po raz pierwszy w Polsce. Obecnie jesteśmy drugim co do wielkości producentem ziemniaków w UE, a branża ziemniaczana ma znaczący udział w polskiej produkcji żywności, której roczne obroty sięgają kilku miliardów złotych – przekazuje Tomasz Bieńkowski (Prezes Polskiej Federacji Ziemniaka).

Źródło: europatatcongress.eu

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl