Kongres Europatat tym razem w Polsce

Coroczne wydarzenie Europatat stało się kluczową platformą służącą do oceny sytuacji w sektorze ziemniaków oraz do komunikowania priorytetów i wyzwań stojących przed branżą ziemniaczaną w Europie i poza nią. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Polsce, mianowicie w Gdańsku.

Kongres Europatat to coroczne wydarzenie skierowane do wszystkich profesjonalistów zajmujących się ziemniakami. Zwykle organizowane jest w okresie rozpoczynającego się sezonu ziemniaczanego.

Co ciekawe, najbliższe spotkanie będzie miało miejsce w Polsce (Gdańsk) i potrwa trzy dni. Rozpoczęcia możemy oczekiwać w poniedziałek 5 czerwca, natomiast końca w środę 7 czerwca. Uczestnicy mają również możliwość wzięcia udziału w przyjęciu poprzedzającym całe wydarzenie, które odbędzie się wieczorem 4 czerwca 2023 roku.

– W tym roku czeka nas bardzo ciekawa edycja naszego Kongresu w Polsce, bardzo ważnym rynku ziemniaków. Kongres zapewni wiele merytorycznych dyskusji dla kolegów z całej Europy i spoza niej na temat przyszłości handlu ziemniakami, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia geopolityczne i gospodarcze – komentuje Tigran Richter (przewodniczący Europatat).

Tak jak wspominaliśmy, wydarzenie jest organizowane corocznie. Co dwa lata impreza ma miejsce w Brukseli, czyli w stolicy Europy. W pozostałych przypadkach szansę na zaprezentowanie się i wymianę spostrzeżeń mają inne kraje europejskie. Niewątpliwie jest to więc dla Polski wyjątkowa okazja.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zorganizowania Kongresu Europatat 2023 po raz pierwszy w Polsce. Obecnie jesteśmy drugim co do wielkości producentem ziemniaków w UE, a branża ziemniaczana ma znaczący udział w polskiej produkcji żywności, której roczne obroty sięgają kilku miliardów złotych – przekazuje Tomasz Bieńkowski (Prezes Polskiej Federacji Ziemniaka).

Źródło: europatatcongress.eu

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Pożar maszyn rolniczych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności