yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościLekarze w Londynie przepisują recepty na… warzywa i owoce!

Lekarze w Londynie przepisują recepty na… warzywa i owoce!

„Jedz warzywa i owoce, to samo zdrowie”. Właśnie to słyszymy najczęściej w mediach czy zwykłych rozmowach. W wielu przypadkach na tym się niestety kończy i nie każdy postanawia zmienić swoją dietę… Rozwiązaniem, które zaczęto wprowadzać w Londynie, okazują się recepty na owe produkty. Przepisywane są przez zwykłych lekarzy… Czy to nie rozwiązanie idealne dla wszystkich?

W ramach projektu pilotażowego mieszkańcy ubogich dzielnic Londynu będą mogli otrzymać od lekarzy recepty na warzywa i owoce. Działania te mają na celu określić, czy zmiana nawyków żywieniowych może pomóc w walce ze złym stanem zdrowia. Pacjenci otrzymają z tego względu bony o wartości 6-8 funtów tygodniowo oraz dodatkowe 2 funty na każdego członka gospodarstw domowych. Owe bony będzie można wydać u lokalnych sprzedawców detalicznych oraz handlowców.

Warto zaznaczyć, że budżet przeznaczony na realizację opisywanego przedsięwzięcia wynosi 250 tys. funtów. Beneficjentami zostaną osoby cierpiące na zbyt wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, problemy ze zdrowiem psychicznym oraz te, które mają problemy finansowe. Następnie, oceniając oddziaływanie programu na uczestników, zostaną podjęte dalsze decyzje. Niewykluczone, że zostanie on wprowadzony w całej Wielkiej Brytanii.

Sami lekarze wskazują, że warzywa i owoce pomagają w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, przez co recepty na te produkty powinny być stosowane przez nich wszystkich. Często zdarza się bowiem, że leki przepisywane przez lekarzy rodzinnych nie są wystarczające. Tak więc, należy przeciwdziałać powstawaniu chorób poprzez zdrową dietę. Istotne pozostają w tym jednak koszty życia. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup warzyw i owoców, jeśli ma do opłacenia szereg rachunków za prąd czy ogrzewanie.

Wszystko to wpływa na zmniejszający się popyt. Z tego względu recepty na warzywa i owoce to idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na ich zakup, ale również dla producentów. Przyczynią się do poprawy zdrowia wśród ubogich oraz staną się formą wsparcia w okresie, w którym zainteresowanie plonami rolnymi ma bardzo duże znaczenie. Pozostaje się zastanawiać… Czy przedstawiony program miałby rację bytu w Polsce?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: pulsetoday.co.uk

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl