Niskie ceny ogórków i stabilna sytuacja pomidorów – rynek hurtowy Bronisze [01.07.2022]

W ostatnim czasie na rynku hurtowym w Broniszach nastąpiły niemałe zmiany, gdyż producenci oferujący ogórka mogą liczyć niestety na znacznie niższe stawki. Wśród ofert pojawił się również ogórek Śremski, natomiast pomidory trzymają cenę. Jak konkretnie przedstawia się sytuacja?

Zacznijmy od ogórków. Niestety, tak jak wspominaliśmy, oba typy są bardzo tanie. Stawki, na które mogą liczyć producenci oscylują w przedziale 2,00-3,00 zł za kilogram. Dotyczy to zarówno ogórka szklarniowego, jak i „kolki”. Szczególnie przykrym wydaje się fakt, że to same warzywo sprzedawane jest w marketach z kilkukrotnie większą marżą… Idąc dalej, wśród ofert producentów pojawił się również typowy ogórek gruntowy (Śremski), który jest najbardziej ceniony wśród klientów ze względu na wykorzystanie, czyli ogórki małosolne. Producenci mogą liczyć w tym przypadku na 3,50-4,00 zł.

Mówiąc o pomidorach możemy natomiast mieć na względzie, że sytuacja pozostaje praktycznie niezmienna. Ceny oscylują w przedziale 20,00-27,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 3,33-4,50 zł za kilogram. Oba rodzaje sprzedawane są w podobnych cenach, jednak pomidory czerwone nie dochodzą do wspomnianych 27,00 zł i pozostają nieznacznie tańsze od pomidorów malinowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności