yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiskie ceny ogórków i stabilna sytuacja pomidorów – rynek hurtowy Bronisze

Niskie ceny ogórków i stabilna sytuacja pomidorów – rynek hurtowy Bronisze [01.07.2022]

W ostatnim czasie na rynku hurtowym w Broniszach nastąpiły niemałe zmiany, gdyż producenci oferujący ogórka mogą liczyć niestety na znacznie niższe stawki. Wśród ofert pojawił się również ogórek Śremski, natomiast pomidory trzymają cenę. Jak konkretnie przedstawia się sytuacja?

Zacznijmy od ogórków. Niestety, tak jak wspominaliśmy, oba typy są bardzo tanie. Stawki, na które mogą liczyć producenci oscylują w przedziale 2,00-3,00 zł za kilogram. Dotyczy to zarówno ogórka szklarniowego, jak i „kolki”. Szczególnie przykrym wydaje się fakt, że to same warzywo sprzedawane jest w marketach z kilkukrotnie większą marżą… Idąc dalej, wśród ofert producentów pojawił się również typowy ogórek gruntowy (Śremski), który jest najbardziej ceniony wśród klientów ze względu na wykorzystanie, czyli ogórki małosolne. Producenci mogą liczyć w tym przypadku na 3,50-4,00 zł.

Mówiąc o pomidorach możemy natomiast mieć na względzie, że sytuacja pozostaje praktycznie niezmienna. Ceny oscylują w przedziale 20,00-27,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 3,33-4,50 zł za kilogram. Oba rodzaje sprzedawane są w podobnych cenach, jednak pomidory czerwone nie dochodzą do wspomnianych 27,00 zł i pozostają nieznacznie tańsze od pomidorów malinowych.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl