Ostatnie partie polskiej rzodkiewki na rynku [14.12.2022]

Krajowa rzodkiewka walczyła godnie, jednak warunki pogodowe niebawem zakończą tegoroczny sezon. W podwarszawskich Broniszach możemy napotkać jej ostatnie partie. Jak więc przedstawiają się aktualne ceny rzodkiewki?

Zarówno w przypadku rzodkiewki, ogórków i innych warzyw… Aktualne koszty produkcji są nie do przyjęcia. Szczególnie widoczne jest to właśnie w okresie zimowym, kiedy uprawy wymagają nieustannego dogrzewania i doświetlania. Wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi, przez co opłacalność sprowadza się do uzyskiwanego wynagrodzenia.

Niestety… Obecność importowanych warzyw i doświadczenia z przeszłości nie napawają nas w tym przypadku optymizmem. Odzwierciedleniem tego są ostatnie partie rzodkiewki, które najprawdopodobniej zobaczymy w tym sezonie.

Tak jak wspominaliśmy, podaż krajowego warzywa jest bardzo niska i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, sezon na polską rzodkiewkę dobiegnie ku końcowi. Aktualne ceny, których mogą oczekiwać producenci, oscylują na poziomie 2,00-2,50 zł za pęczek. Wszystko zależne jest oczywiście od jakości. Niestety, czas robi swoje, przez co o wiele ciężej zachować ją na najwyższym poziomie.

Wśród ofert na rynku możemy również napotkać rzodkiewkę z importu. Konkurent z Włoch jest nieco tańszy w porównaniu do polskiego produktu. Stawki, których trzymają się importerzy, przedstawiają się na ten moment w granicach 1,40 zł za pęczek.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności