yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOstatnie partie polskiej rzodkiewki na rynku

Ostatnie partie polskiej rzodkiewki na rynku [14.12.2022]

Krajowa rzodkiewka walczyła godnie, jednak warunki pogodowe niebawem zakończą tegoroczny sezon. W podwarszawskich Broniszach możemy napotkać jej ostatnie partie. Jak więc przedstawiają się aktualne ceny rzodkiewki?

Zarówno w przypadku rzodkiewki, ogórków i innych warzyw… Aktualne koszty produkcji są nie do przyjęcia. Szczególnie widoczne jest to właśnie w okresie zimowym, kiedy uprawy wymagają nieustannego dogrzewania i doświetlania. Wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi, przez co opłacalność sprowadza się do uzyskiwanego wynagrodzenia.

Niestety… Obecność importowanych warzyw i doświadczenia z przeszłości nie napawają nas w tym przypadku optymizmem. Odzwierciedleniem tego są ostatnie partie rzodkiewki, które najprawdopodobniej zobaczymy w tym sezonie.

Tak jak wspominaliśmy, podaż krajowego warzywa jest bardzo niska i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, sezon na polską rzodkiewkę dobiegnie ku końcowi. Aktualne ceny, których mogą oczekiwać producenci, oscylują na poziomie 2,00-2,50 zł za pęczek. Wszystko zależne jest oczywiście od jakości. Niestety, czas robi swoje, przez co o wiele ciężej zachować ją na najwyższym poziomie.

Wśród ofert na rynku możemy również napotkać rzodkiewkę z importu. Konkurent z Włoch jest nieco tańszy w porównaniu do polskiego produktu. Stawki, których trzymają się importerzy, przedstawiają się na ten moment w granicach 1,40 zł za pęczek.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl