yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPapryka na probiotykach

Papryka na probiotykach

Gospodarstwo Magdaleny i Przemysława Szatanów w Miejscowości Długie k. Potworowa – to kierunek jaki obrali producenci papryki w środowe popołudnie 15 sierpnia. Firmy Enza Zaden oraz Intermag przygotowały dla zainteresowanych uprawą tego warzywa kolekcję odmian oraz ciekawe wyniki doświadczeń ze stosowaniem produktów Bactrim Mixer (mikrobiologiczny preparat do podłoży) i Proradix (fungicyd, którego substancją aktywną są bakterie Pseudomonas sp.).

W tunelach foliowych pp. Szatanów podczas spotkania do obejrzenia były odmiany papryki słodkiej o owocach czerwonych, żółtych, zielonych oraz kremowych, a także odmiany papryki ostrej. Uwagę zwracała nowa propozycja z pierwszej grupy odmian Dragoney F1 (E20B.10183) o ciemnoczerwonych owocach typu blok, które utrzymują intensywną barwę w całym okresie zbiorów. Bardzo korzystną cechą tej papryki jest mała podatność na uwiądy. Prezentowana była także nowa odmiana Keyes F1 (E20B.10073) o luźnym pokroju, równomiernie zawiązująca owoce na zewnątrz korony. Owoce o głębokiej ciemnoczerwonej barwie mają grube ścianki.
Organizatorzy spotkania zwracali uwagę plantatorów spod Radomia na widoczne na roślinach objawy fitotoksyczności wywołane stosowaniem obornika zawierającego słomę ze zbóż chronionych przed chwastami herbicydem zawierającym aminopyralid.

Więcej informacji na temat spotkania już wkrótce na łamach naszych czasopism: “Warzywa“, “Szklarnie, Tunele, Osłony

Zapraszamy do galerii:

Fot. A. Czerwińska-Nowak

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl