Przed nami największe zjawiska burzowe w tym roku

Około godziny 9:30 nad Opolszczyznę i południe Górnego Śląska znad Czech dotrze liniowy układ burzowy charakteryzujący się nawalnymi opadami deszczu oraz bardzo silnym wiatrem do 75/85 km/h.

W kolejnych godzinach układ burzowy będzie rósł w siłę i do wieczora obejmie swoim zasięgiem Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę Świętokrzyskie, Podlasie, wschód i południe Mazowsza, południowy wschód Ziemi Łódzkiej. W tych województwach podczas burz może spaść do około 100 mm deszczu w kilka godzin. Na czole burzy pojawi się wichura- miejscami wiatr może przekroczyć 105 km/h. We wschodnich województwach możliwe są trąby powietrzne z wiatrem powyżej 150 km/h oraz opady gradu do 2-6 centymetrów.

Bez burz lecz z opadami deszczu będzie od Mazur po północne Mazowsze, wschód i południe Kujaw, zachód Łódzkiego i Dolny Śląsk- tutaj spadnie od 2 do 25 mm deszczu.

Wieczorem burze będą wygasać i utrzymają się na krańcach wschodnich.

Łukasz Sieligowski

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności