yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRolnicy znów zagłosowali na PiS. Wybory 07.04.2024

Rolnicy znów zagłosowali na PiS. Wybory 07.04.2024

Rolnicy oddali swój głos w wyborach. Kto osiągnął najlepszy wynik?

Polska zdecydowała. Frekwencja w wyborach samorządowych nie była tak duża, jak można było przewidywać po poprzednich wyborach, a o godzinie 17:00 wynosiła 39,43%. W głosowaniach do sejmików wojewódzkich, według opublikowanego przez IPSOS sondażu, PiS uzyskał 33,7 %, Koalicja Obywatelska – 31,9 %, Trzecia Droga – 13,5 %, Konfederacja – 7,5 %, Lewica uzyskała 6,8 %, a Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy – 2,7 % głosów. Na inne lokalne komitety wyborcze zagłosowało 3,9 % wyborców.

Głosy oddane przez rolników

Wyniki prezentują się zupełnie odmiennie, jak wskazuje portal Wirtualna Polska, gdy skupimy uwagę jedynie na głosach oddanych do urn przez rolników. Badania IPSOS pokazują, że PiS cieszy się nadal ogromnym poparciem wśród osób związanych z rolnictwem, jednak nie tak dużym, jak w wyborach przeprowadzonych w ubiegłym roku.

Najwięcej swoich głosów w minioną niedzielę rolnicy oddali na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Dane mówią, że aż 57,3 % swój głos zapewniło partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu plasuje się Trzecia Droga z wynikiem ponad trzy razy mniejszym – 15,1 %, a trzecie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem na poziomie 9,6 %. Niewiele mniejszym poparciem wśród rolników cieszy się Konfederacja – 9,3 %, natomiast Lewica wśród rolników zdobyła 3,4 % głosów.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl