yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
PolecaneNowoczesne pawilony ogrodowe – poznaj najnowsze trendy!

Nowoczesne pawilony ogrodowe – poznaj najnowsze trendy!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pawilon ogrodowy chroni nie tylko przed słońcem, ale również deszczem czy wiatrem, zapewniając odpoczynek i możliwość organizacji posiłków na dworze niezależnie od pogody. Ważna jest jego trwałość, stabilność oraz funkcjonalność, choć nie można zapominać o designie. Warto wiedzieć, jakie są trendy podczas wybierania i projektowania takiej przestrzeni.

Pawilon Ogrodowy

Nowoczesna pergola

Rozwiązaniem, które cieszy się bardzo dużą popularnością, jest pergola. Obecnie nie jest już wyłącznie dekoracyjną konstrukcją służącą do podtrzymywania roślin pnących, świetnie sprawdza się jako pawilon ogrodowy. Może być zarówno mobilna, jak i mocowana do ściany budynku. Spełnia dwie funkcje:

  • dzięki zadaszeniu chroni przed słońcem;
  • wizualnie oddziela przestrzeń do relaksu, spożywania posiłków.

Do nowoczesnych aranżacji pasuje zarówno drewniana, jak i metalowa pergola. Minimalistycznie i jednocześnie luksusowo wygląda wersja biała. Wtedy najlepiej zdecydować się na drewno, które można odmalowywać, dzięki czemu pawilon przez lata będzie prezentować się jak nowy.

Niedrogim i jednocześnie efektownym rozwiązaniem jest pergola z materiałowym dachem, którego sporą zaletą jest to, że tkaninę można w razie potrzeby wymieniać. Droższe, ale za to bardziej praktyczne są pawilony z dachem składającym się z poprzecznych elementów, przypominających żaluzje, które umożliwiają szybką i prostą regulacją ilości wpadającego światła słonecznego. Dzięki temu nawet w pochmurne dni można spożywać posiłek czy czytać książkę w dogodnych warunkach. Decydując się na taki model, trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, jaki system odprowadzania wody został wykorzystany.

Pawilon ogrodowy w ogrodzie

Nadmorski kurort w Twoim ogrodzie

Nie potrzeba wiele, aby stworzyć nadmorski klimat w ogrodzie. Bazą są drewniane lub rattanowe meble z miękkimi poduchami, kamienne, beżowe donice z egzotycznymi roślinami oraz lekki, nieduży bambusowy pawilon z materiałowym dachem.

Taką przestrzeń można zaprojektować nawet w małym ogrodzie, bezpośrednio przy ścianie budynku lub ogrodzeniu wykończonym wiklinową czy rattanową osłonką.

Ten trend niesie za sobą sporo korzyści. Po pierwsze, tworzy bardzo naturalny, przytulny i zachęcający do relaksu klimatu. Po drugie pozwala cieszyć się wolnym czasem nawet wtedy, gdy urlop dawno stał się odległym wspomnieniem. Oprócz tego pasuje do większości aranżacji. Na bambusowy pawilon można zdecydować się wtedy, gdy budynek jest zaprojektowany w systemie pasywnym, przypomina nowoczesną stodołę lub wręcz przeciwnie, jest wykończony cegłą. Nie będzie wyglądać spójnie jedynie w przypadku bardzo tradycyjnych, drewnianych konstrukcji.

Pawilon ogrodowy przy basenie

Przytulność i elegancja

W aktualnych trendach nie mogło zabraknąć pawilonów z materiałowym, prostym lub delikatnie szpiczastym dachem oraz z zasłonami, które nie tylko chronią przed nadmiernym słońcem, ale również nieprzyjemnym wiatrem czy nagłym, zacinającym deszczem.

Pawilony z zasłonami, oprócz tego, że są bardzo funkcjonalne, to jeszcze prezentują się elegancko. Tkanina okalająca całą konstrukcję, niezależnie od tego, czy jest rozłożona, czy związana, dodaje przytulności i jednocześnie charakteru znanego z ekskluzywnych kompleksów hotelowych. Świetnie sprawdza się to w przypadku nowoczesnych domów oraz ogrodów, ponieważ nie dość, że wpisuje się w aranżację, to przy okazji ociepla surowy efekt.

Pawilon ogrodowy

Moskitiera, przesuwne drzwi czy żaluzjowe panele? Funkcjonalność przede wszystkim

Najnowsze trendy doskonale pokazują, że nowoczesny design wcale nie musi wykluczać funkcjonalności. Pomagają w tym dodatkowe elementy do pawilonu, takie jak:

  • moskitiery;
  • panele żaluzjowe;
  • przesuwne drzwi.

Latem, zwłaszcza wieczorami, nieocenione okazują się moskitiery, dzięki którym owady, a przede wszystkim komary, nie uprzykrzają spotkań ogrodowych, sprawiając, że chce się jak najszybciej uciec do domu. Są łatwe nie tylko w montażu, ale również w demontażu, nie muszą być wcale zamocowane na stałe, co czasami mogłoby nieco psuć efekt wizualny. Dobrze, jeśli są w kolorze zbliżonym do dachu lub zasłon, wtedy całość jest nadal elegancka i nowoczesna.

Gdy słońce znajduje się coraz niżej na niebie, dach pawilonu przestaje spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest zacienienie. Wtedy pomocne okazują się panele żaluzjowe, które można przymocować do pergoli, tworząc dodatkowe ścianki zabezpieczające przed słońcem lub wiatrem. Panele umożliwiają regulację ilości wpadającego do środka światła, pozostawiając jednocześnie konstrukcję otwartą, pozwalającą cieszyć się roślinnością znajdującą się dookoła.

Większość modeli pawilonów gwarantuje możliwość spędzania czasu na dworze w ciepłe, bezdeszczowe dni. Jednak pogoda w Polsce, nawet latem, często bywa kapryśna, przez co w najnowszych kolekcjach nie brakuje zabudowanych modeli. Ich zaletą jest to, że nawet nagły deszcz nie zepsuje zaplanowanego spotkania. Co więcej, jeśli tylko dokupi się do środka przenośne ogrzewacze ogrodowe, można wydłużyć sezon nawet do miesięcy jesiennych. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest montaż przesuwnych, szklanych drzwi.

Nowoczesna przestrzeń do wypoczynku w ogrodzie

Nowoczesne pawilony ogrodowe to sposób na to, aby zaprojektować przyjemną i miłą dla oka przestrzeń do wypoczynku, spotkań z bliskimi. Dobrze chronią nie tylko przed palącym słońcem, ale także deszczem czy wiatrem – wystarczy jedynie wybrać odpowiedni kształt i wykończenie. W najnowszych trendach dominują modele drewniane oraz metalowe, które oprócz tego, że są modne, to jeszcze uniwersalne, pasują do większości aranżacji. Materiałowy dach lub ścianki dodają przytulności, natomiast żaluzje sprawiają, że można cieszyć się idealnym światłem niezależnie od pogody. Oprócz designu liczy się też funkcjonalność, a do pawilonów można dokupić elementy takie jak moskitiery lub drzwi przesuwne, które sprawiają, że cała konstrukcja jest bardziej praktyczna na co dzień.

Artykuł sponsorowany Leroy Merlin

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl