yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościEkstremalne warunki na polach. Ceny warzyw na rynku w górę

Ekstremalne warunki na polach. Ceny warzyw na rynku w górę [20.11.2023]

Warunki pogodowe są niezwykle trudne. Rolnicy dość często nie mogą wjechać na pola. Warzywa czekają natomiast na zbiór. Swoje odzwierciedlenie ma to na rynkach hurtowych, gdzie ceny owych warzyw zaczynają kierować się w górę.

Warunki pogodowe okazują się niezwykle ciężkie. Nie od dziś rolnicy mają problem, by wjechać w pole. Tymczasem, wiele warzyw czeka jeszcze na zbiór. W szczególności mówimy tutaj o marchwi. Warto jednak podkreślić, że ten sam problem tyczy się porów i wszystkich pozostałych warzyw, które nie zostały jeszcze zebrane. Niesprzyjająca na polach sytuacja, jak się okazuje, znalazła przełożenie na rynkach hurtowych, gdzie ceny zaczęły rosnąć.

Wzrost cen możemy zauważyć również na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach. Jakich stawek mogą obecnie spodziewać się rolnicy? W dniu dzisiejszym, jeśli chodzi o marchew, ceny w hurcie dochodziły do 1,40 zł za kilogram. Oznacza to podwyżkę o 0,20-0,30 zł na kilogramie. Z kolei w przypadku porów stawki oscylują aktualnie na poziomie 3,80-4,00 zł za kilogram. Pod koniec minionego tygodnia ceny były tutaj znacznie niższe.

Sytuacja najprawdopodobniej pozostanie niezmienna, jeśli warunki pogodowe nie ulegną poprawie. Na ten moment zbiór w wielu regionach Polski jest znacząco utrudniony. Tendencja wzrostowa na rynku to oczywiście pozytywne zjawisko, jednak należy pamiętać o pozostałych rolnikach, którzy pozostają w trudnej sytuacji. Utrudniony zbór wiąże się z kosztami, które stają się coraz wyższe, natomiast gleba wymagać będzie regeneracji.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl