yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRumuńscy pracownicy przylatują na zbiory do Wielkiej Brytanii i Niemiec

Rumuńscy pracownicy przylatują na zbiory do Wielkiej Brytanii i Niemiec

Brytyjscy rolnicy czarterują samoloty, aby sprowadzić pracowników z Europy Wschodniej, aby pomogli im zbierać owoce i warzywa w obawie, że za mało osób z kraju zgłosi się do pracy na farmach.

Specjalne loty czarterowe dla pracowników z Bukaresztu zaczęły lądować  na lotnisku Londyn Stansted w czwartek (16 kwietnia) – a jedna prywatna firma poinformowała, że ​​w najbliższych tygodniach planowanych jest sześć kolejnych lotów. 

Matthew Purton, szef lotnictwa komercyjnego w Air Charter Service (ACS), powiedział, że prywatna firma przyjęła zamówienia na sprowadzenie około 750 rumuńskich pracowników do Wielkiej Brytanii, aby pomóc w zbieraniu plonów sezonowych.

Za usługę płacą rolnicy i firmy rekrutacyjne. Przewidujemy, że wykonamy znacznie więcej takich lotów ”- powiedział Purton. Planujemy docelowo ściągnięcie 3000 osób do pracy w brytyjskich gospodarstwach.

Pierwszy lot został wyczarterowany przez G’s Fresh, jednego z największych producentów świeżej żywności w Wielkiej Brytanii. Pracownicy zostaną przewiezieni do gospodarstw we wschodniej Anglii, aby zbierać sałaty. Wszyscy zatrudnieni obywatele Rumunii są pracownikami powracającymi, którym zaoferowano nowe umowy po zakończeniu prac sezonowych w brytyjskich gospodarstwach rolnych w zeszłym roku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pozostałe pięć lotów zaplanowanych dla Wielkiej Brytanii obejmuje dwóch klientów z południowo-wschodniej części i jednego ze Szkocji.

ACS już trzy tygodnie temu zaczął realizować loty z Rumunii do Niemiec z pracownikami sezonowymi na pokładzie. Do tej pory do Niemiec przyleciało 772 robotników rolnych, przy czym do końca kwietnia zaplanowane są kolejne loty – przynajmniej jeden dziennie. 

Rumunia zniosła ograniczenia, aby umożliwić pracownikom rolnym latanie za granicę. Procedury wprowadzone w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa obejmują kwestionariusze zdrowotne, sprawdzanie temperatury pasażerów oraz stosowanie odkażania rąk i masek podczas lotów. Pracownicy są również rozlokowani w samolotach zgodnie z zaleceniami dystansowania społecznego.

Rząd twierdzi, że nie był zaangażowany w czarterowanie prywatnych lotów europejskich pracowników do Wielkiej Brytanii. Nadal koncentruje się na przyciągnięciu jak największej liczby Brytyjczyków do pracy w gospodarstwach rolnych. Defra zaapelowała do Brytyjczyków o podjęcie pracy na farmach w celu pomocy przy zbiorach.

za Farmers Weekly

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl