Sieć Tesco ostatecznie wycofuje się z polskiego rynku – przejmie ją Netto

Tesco ogłosiło sprzedaż sieci 301 sklepów sieci wraz z centrami dystrybucji i centralą spółki za całkowitą kwotę 900 mln zł w Polsce firmie Salling Group, właścicielowi sieci Netto. Sklepy Tesco w ciągu 18 miesięcy zmienią szyld na Netto.

O złej passie Tesco na polskim rynku mówiło się już od dawna. Brytyjska sieć od kilku lat zamykała i sprzedawała sklepy na terenie kraju. Dzięki transakcji liczba sklepów sieci Netto w Polsce wzrośnie niemal dwa razy.

Spodziewane łączne wpływy Tesco z transakcji wyniosą około 819 mln zł (równowartość 165 mln funtów). Finalizacja umowy jest spodziewana w bieżącym roku obrotowym. Wpływy ze sprzedaży Tesco przeznaczy na ogólne cele korporacyjne.

Tesco w 2019 roku dokonało zmniejszenia wielkości swoich hipermarketów w Polsce do formatu kompaktowego. Firma też w ostatnich latach sprzedawała i zamykała też kolejne sklepy, zmniejszając sieć o około 100 placówek.

W komunikacie podano, że w ciągu 18 miesięcy firma sprzedała 22 sklepy za 200 mln funtów. Część z nich kupiła sieć Kaufland. Transakcja z Sailing Group nie obejmuje 19 sklepów, w ich przypadku Tesco będzie “dążyć do realizacji wartości” – podano w komunikacie. Prawdopodobnie znajdą one innego nabywcę.

W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Firma planuje przekształcić 301 nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.

źródło Business Insider

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności