yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTarcza antyinflacyjna zostanie z nami na dłużej...

Tarcza antyinflacyjna zostanie z nami na dłużej…

31 października to termin, do którego miała obowiązywać rządowa tarcza antyinflacyjna. Zakłada ona przede wszystkim obniżkę stawek VAT na szereg produktów czy usług oraz inne formy wsparcia. Koniec października nie oznacza jednak powrotu do wyższych cen, gdyż wraz z podjęciem decyzji przez Radę Ministrów, program został ponownie przedłużony…

Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu do końca 2022 r. tarczy antyinflacyjnej obowiązującej obecnie do 31 października br. Przedłużenie dotyczy m. in. obniżki akcyzy na prąd, zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, obniżki stawek akcyzy na niektóre paliwa silnikowe oraz stawek VAT na żywność czy gaz ziemny. Oprócz tego na dwa miesiące zostanie obniżona akcyza na lekki olej opałowy. Istotna jest również kwestia nawozów, środków ochrony roślin i innych środków wspomagających produkcję rolniczą.

Wzrost inflacji to problem globalny. Szeroko zakrojone działania rządu mają powstrzymać wzrost cen wywołany przez czynniki zewnętrzne. Dlatego monitorując obecną sytuację podjęliśmy decyzje o przedłużeniu działania tarczy antyinflacyjne do końca roku. Pamiętajmy, że w tych trudnych czasach musimy być solidarni, a państwo musi wspierać swoich obywateli – komentuje wiceminister finansów Artur Soboń.

W ramach przypomnienia, zerowa stawka VAT tyczy się żywności, gazu ziemnego, nawozów, środków ochrony roślin oraz innych środków wspomagających produkcję rolniczą. Idąc dalej, podatek nałożony na energię elektryczną pozostanie obniżony do 5%, natomiast w przypadku paliw silnikowych wyniesie 8%. Tarcza antyinflacyjna zakłada również zwolnienie z akcyzy sprzedaży energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz zwolnienie sprzedaży paliw silnikowych z podatku od sprzedaży detalicznej. Z kolei akcyza na paliwa silnikowe, lekki olej opałowy i energie elektryczną wiąże się z obniżką do minimum. Warto wspomnieć, że gospodarstwa domowe mogą liczyć na dodatek osłonowy.

Źródło: gov.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl