yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościW Indiach złodzieje wolą cebulę od pieniędzy

W Indiach złodzieje wolą cebulę od pieniędzy

Złodzieje w Indiach wolą kraść cebulę zamiast pieniędzy, po tym, jak to jedno z podstawowych warzyw indyjskiej kuchni osiągnęło najwyższą cenę w ciągu ostatnich 72 lat. 

Cebula jest delikatnym tematem w Indiach, gdzie doprowadzała już do kryzysów rządowych i zamieszek ulicznych. Z powodu letnich ulewnych cena kilograma cebuli wzrosła do 100 rupii (1,40 USD) z 20 rupii w zeszłym miesiącu. Free Press Journal pokazuje, że jest to najwyższa cena w ciągu ostatnich 72 lat. W tych okolicznościach rząd w New Delhi postanowił zakazać jej eksportu i uruchomić import.

W stanie Maharashtra ciężarówka, która miała dotrzeć do Uttar Pradesh załadowana 40 tonami cebuli, warta 2,2 miliona rupii (30 000 USD została opróżniona po drodze, w stanie Madhya Pradesh w środkowych Indiach. Aresztowano trzy osoby z personelu przewoźnika, które są odpowiedzialne za tę kradzież. Przyznali, że sprzedali większość cebuli, a resztę ukryli. Biorąc pod uwagę, jak wysoka jest dziś cena cebuli, priorytetem policji jest odzyskanie towaru.

Na tle niedoboru cebuli na rynku odnotowano w ostatnim tygodniu kilka takich kradzieży.

W sklepie w stanie Gujarat skradziono pięć worków po 50 kilogramów cebuli, podobny incydent odnotowano w Bengalu Zachodnim. Okradziony właściciel sklepu ujawnił, że przestępcy woleli kraść worki z cebulą, niż interesować się kasą fiskalną – ta pozostała nietknięta. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

za: Agerpres

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl