yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWarzywniczo na Kujawach

Warzywniczo na Kujawach

Dzisiaj, 7 stycznia w Grodztwie k. Kruszwicy odbywa się szkolenie poświęcone produkcji, nawadnianiu i ochronie warzyw polowych. Organizatorami spotkania są firmy Bejo Zaden, Arvensis, BASF i Yara Poland.

Temat produkcji cebuli i sytuacji na światowym rynku tego warzywa podjęli Łukasz Dulęba  i Ireneusz Ruciński, którzy przedstawili również ofertę odmian cebuli firmy Bejo Zaden. Wykład o nawadnianiu kroplowym w uprawie cebuli prezentuje dr inż Tomasz Spiżewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. O szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą uprawa cebuli na Kujawach powie natomiast Krzysztof Pudlak z firmy Arvensis.
Podsumowanie minionego sezonu, wnioski i dalsze rekomendacje w zakresie stosowania herbicydu Wing P w cebuli prezentuje Maciej Wita z firmy BASF, a o nawożeniu cebuli – posypowym, dolistnym i fertygacji opowie Sebastian Przedzienkowski z firmy Yara.

Zdjęcia – Aleksandra Andrzejewska

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl