Włochy pod śniegiem. Są straty spowodowane niespodziewanym mrozem

Intensywne opady śniegu oraz mróz nawiedziły Włochy w ostatnich dniach. Ponad 20 cm śniegu oraz mróz -5 stopni Celsjusza to duże zaskoczenie dla producentów w południowych regionach Półwyspu Apenińskiego.

W okolicach Bolonii 27 lutego temperatura spadła do -7,5 stopnia Celsjusza. W tym obszarze zagrożone zostały uprawy warzyw w tunelach (np. cukinii) oraz warzyw liściastych. Producenci jeszcze nie znają skali zniszczenia, a na pełnąocenę sytuacji muszą poczekać do końca mrozów. Wiadomo natomiast że uprawy karczochów w prowincji Savona zostały zniszczone. Wystarczył mróz -5 stopni Celsjusza. Na południu Włoch odnotowano temperaturę ok. -4 stopni Celsjusza, co mocno zagroziło uprawom m.in. groszku, bobu i ziemniaków. W okolicach Neapolu i Caserty ucierpiały: bób, sałata, ziemniaki, fenkuł i groszek.

Producenci z Apulii oczekują, że rząd ogłosi stan klęski żywiołowej, aby odpowiednia pomoc trafiła do rolników. Również producenci warzyw z Kampanii liczą na szybką reakcję władz.

Źródło: freshplaza

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności