Aktualne ceny kapusty na Broniszach. Jakich stawek mogą spodziewać się rolnicy? [24.10.2023]

Biała kapusta

Ze skrajności w skrajność. Wszystko zależy bowiem od ilości towaru na rynku w danym momencie. Jak przedstawiają się aktualne ceny kapusty w hurcie? 

Rynek kapusty w dużej mierze należy do samych producentów. Z tego też względu wszystko zależy od podaży w danym momencie. Zdarza się, że na placu jest kilku rolników, a w przeciągu kilku godzin ich liczba zwiększa się kilkukrotnie, co ma wpływ na ceny.

Jakich więc cen kapusty się spodziewać? Na rynku hurtowym w Broniszach, jeśli podaż utrzymuje się na wysokim poziomie, ceny kapusty oscylują w granicach 16,00-17,00 zł za 20 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram jest to przedział 0,80-0,85 zł.

Tak jak jednak wspominaliśmy, jeśli podaż w danym momencie jest niska, ceny kapusty wzrastają. Wówczas producenci owego warzywa mogą spodziewać się stawek rzędu 24,00 zł za worek, czyli 1,20 zł za kilogram. W większości przypadków ceny są niestety niższe.

Warto przy tym podkreślić, że znaczenie ma również ilość, którą zainteresowany jest odbiorca. Obecnie na rynek trafia ponadto stosunkowo wysoka ilość kapusty na wzgląd trwających zbiorów warzywa. Osiągnięcie wyższych stawek jest niestety dość trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności