yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWzrost cen krajowej marchwi

Wzrost cen krajowej marchwi [14.12.2022]

Marchew przez większość sezonu utrzymywała się na niemal niezmiennym pułapie cenowym. Na początku grudnia, kilka dni po wystąpieniu mrozów, stawki nieco się jednak zmieniły. Różnica była co prawda niewielka, niemniej, wraz z biegiem czasu wzrosła na korzyść producentów.

Nieco ponad dwa tygodnie temu wystąpiły pierwsze opady śniegu, co wiązało się również ze spadkiem temperatur. Zjawisko wywołało niepokój na rynku, gdyż wielu producentów wstrzymywało się ze zbiorami. Marchew bowiem znacznie lepiej przechowuje się w gruncie… Odsłonięte części warzywa były jednak narażone na przemarznięcie. W efekcie cena na rynku hurtowym w Broniszach nieco wzrosła.

Wydawać by się mogło, że na tym się zakończy, jednak… W zeszłym tygodniu zaobserwowaliśmy niewielki wzrost o 0,05 zł na kilogramie. Jak się okazuje był to dopiero początek, gdyż w dniu wczorajszym doświadczyliśmy nieco bardziej satysfakcjonującej podwyżki. Aktualnie producenci marchwi mogą bowiem oczekiwać stawek na poziomie 1,50-1,60 zł za kilogram.

Na tym niestety kończą się dobre wiadomości… Wśród ofert na rynku od dłuższego czasu występuje importowana konkurencja w postaci marchwi z Holandii. Uprzednio stawki przedstawiały się tutaj na nieco wyższym poziomie niż w przypadku krajowego warzywa, niemniej, ostatnie podwyżki wyrównały ową różnicę. Tak więc, ceny kształtują się na niemal identycznym pułapie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl