Zmiany w pogodzie

Fot. Pixabay

Od środy ocieplenie. W czwartku pogoda niżowa, opady deszczu i silniejszy wiatr. Weekend pogodny.

Wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Słabe opady śniegu, głównie na południu kraju.  W poniedziałek na zachodzie także deszczu ze śniegiem. Temperatura w dzień od -5°C, -4°C miejscami na wschodzie kraju do 1°C, 2°C na zachodzie i nad morzem, w dolinach karpackich od -6°C do -3°C. Wiatr głównie słaby, zmienny, jedynie na południu umiarkowany, północno-wschodni.

Noc z wtorku na środę mroźne, na wschodzie kraju podczas rozpogodzeń spadek temperatury do około -10°C, a w dolinach górskich do -15°C. Cieplej na zachodzie, około -3°C.

W środę nadal dużo chmur, bez opadów, tylko nad morzem deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -5°C na wschodzie do 2°C na zachodzie i nad morzem.
Kolejna noc jeszcze mroźna na wschodzie Polski i w dolinach karpackich.

W czwartek pochmurnie, cieplej, od 1°C w dolinach Karpat i na wschodzie 6°C na Pomorzu i wybrzeżu. Silniejszy, porywisty wiatr w porywach do 55 km/godz., nad morzem do 65 km/godz. zachodni i północno-zachodni.

W piątek opady deszczu, jeszcze cieplej, od 3°C do 7°C. Wiatr nadal dość silny, nad morzem także silny, w porywach do 65 km/godz., nad morzem do 75 km/godz., zachodni i północno-zachodni.

W sobotę podobna pogoda i temperatura, wiatr osłabnie.

Niedziela może przynieść początek ochłodzenia.

Źródło: IMGW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności