yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZnamy termin dopłat do nawozów! 500 zł do hektara!

Znamy termin dopłat do nawozów! 500 zł do hektara!

500 zł dopłaty do każdego hektara użytków rolnych i 250 zł dopłaty do każdego hektara łąk i pastwisk w związku z wysokimi cenami nawozów – zapowiada Morawiecki podczas piątkowej konferencji dotyczącej tarczy antyputinowskiej.

Nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie – szczególnie od wybuchu wojny na Ukrainie, produkcja żywności stała się nie małym problemem. Producenci powoli zaczynali tracić nadzieje na jakiekolwiek wparcie ze strony rządu, a samowystarczalność żywieniowa kraju stała pod wielkim znakiem zapytania.

Dziś, podczas konferencji prasowej, w której premier Mateusz Morawiecki przedstawiał założenia tarczy antyputinowskiej, usłyszeliśmy informację o dopłatach dla rolników. Fundusze mają być przyznawane do każdego hektara zarówno użytków rolnych jak i łąk czy pastwisk. “Czyli każdy, nawet ten, który ma sto hektarów, 150 hektarów, też do 50 hektarów otrzyma tę dopłatę” – dodaje Morawiecki.

Dopłaty do nawozów Mateusz Morawiecki

Jaki okres będzie obejmowało wsparcie? Na podstawie faktur zakupu, od 1 września 2021 roku do 15 maja, rolnicy będą mogli ubiegać się o przyznanie dopłat. Jak podaje Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk, na 1 ha gruntów rolnych zużywa się około 1/3 tony nawozów. To oznacza, że rekompensata może wynieść ok. 1,5 tys. zł w przypadku 1 tony nawozów, więc wzrost ceny nawozów powinien zostać zrekompensowany w całości – ocenił Kowalczyk.

Co więcej, Morawiecki zwraca uwagę jakie są aktualnie realia gospodarcze dla wielu gospodarstw domowych. Tym samym, rząd w najbliższym czasie wypłaci 13-stą emeryturę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

“13-sta emerytura dla blisko 10 mln emerytów i rencistów, czyli jedna czwarta naszego narodu. To będzie element, który złagodzi skutki, w pewnym stopniu przynajmniej, i tej wojny na Ukrainie, skutki gospodarcze, skutki społeczne, ale także złagodzi kwestie związane z inflacją” – mówi Mateusz Morawiecki.

Źródło: gazetaprawna.pl/polsatnews.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl