Informia otwiera się na nowe możliwości, dołączając do Grupy ISAGRI

Informia, producent specjalistycznego oprogramowania stworzonego i rozwijanego dla sektora Owoców i Warzyw, obecny na rynku francuskim, polskim i marokańskim od prawie 20 lat, dołącza do francuskiej grupy Isagri, producenta i dostawcy rozwiązań informatycznych dla rolnictwa, branży winiarskiej i księgowości.

Grupa ISAGRI łączy w ten sposób siły dwóch najważniejszych francuskich dostawców rozwiązań dla sektora Owoców i Warzyw: INFORMIA i AKANEA AGRO SOFTWARE, która to dołączyła do grupy w ubiegłym roku. Połączenie to pozwoli na innowacyjność i rozwój technologiczny oprogramowania, a także wzmocnienie międzynarodowej roli całej grupy.

Nowa filia Grupy ISAGRI, zrzeszająca firmy Informia i Akanea, będzie kierowana przez Léonarda Gallone, obecnego prezesa INFORMIA.

Grupa Isagri kontynuuje rozwój oprogramowania i potwierdza gotowość zaoferowania rozwiązań i usług informatycznych na najwyższym poziomie dla wszystkich firm z sektora rolno-spożywczego. Połączenie struktur INFORMIA i AKANEA pozwoli grupie ISAGRI proponować globalne rozwiązania informatyczne dedykowane sektorowi Owoców i Warzyw, obejmujące swoim zasięgiem wszystkie etapy na drodze od producenta aż do konsumenta – od produkcji aż po dystrybucję w 13 krajach, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i planowanych Włoch i Hiszpanii.

Léonard Gallone w swojej nowej roli będzie mógł zastosować know-how Informia, opierając się również na wspólnych wartościach wyznawanych przez obydwie połączone firmy, a także wiedzy i umiejętnościach połączonego zespołu doświadczonych pracowników.

Grupa ISAGRI w cyfrach :

  • Obrót : 215 milionów euro
  • 150 000 klientów na 5 kontynentach
  • 2000 pracowników, z czego około 10% w 13 filiach zagranicznych

KILKA SŁÓW O GRUPIE ISAGRI : HISTORIA SUKCESU

Utworzona w Beauvais we Francji w 1983 przez Jean-Marie Savalle, aktualnego prezesa, ISAGRI chce zrewolucjonizować francuski rynek rolny, tworząc oprogramowanie dostępne dla każdego; grupa jest liderem rozwiązań informatycznych w Europie, Chinach i Kanadzie, szczególnie pod kątem rozwiązań księgowych, dzięki swojemu oprogramowaniu AGIRIS, które ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwami.

Grupa stawia na innowacyjność w informatyce. 

KILKA SŁÓW O INFORMIA i AKANEA

Obydwie firmy, INFORMIA i AKANEA, są producentami specjalistycznego oprogramowania, które od ponad 30 lat znajduje zastosowanie w firmach z sektora spożywczego i wspomaga firmy w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Firmy skupiają 200 pracowników w 7 siedzibach rozlokowanych we Francji, Polsce, Maroku i Tunezji (Marsylia, Paryż, Tuluza, Lyon, Łódź, Agadir i Tunis) i osiągają obrót ponad 22 milionów euro rocznie.

Źródło: Informia

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności