yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Informacje z firmNowe i sprawdzone papryki na sezon 2021

Nowe i sprawdzone papryki na sezon 2021

Firma Hazera na sezon 2021 proponuje producentom papryki, poszukującym odmian dających wysokiej jakości towar handlowy, kilka nowych i sprawdzonych kreacji hodowli HM.Clause i Hazera.

Burgund F1 to nowa, średnio wczesna odmiana klasy PREMIUM  wyróżniająca się intensywną barwą owoców. Jest to papryka o silnym wigorze, do uprawy tunelowej. Z uwagi na wysokość roślin, wymaga podpór (nawet 1,5 m lub wyższych). Owoce są czterokomorowe, o grubej ściance i masie 250-280 g. Dobre okrycie liśćmi ogranicza poparzenia owoców. Na poszczególnych piętrach są one rozłożone luźno, dzięki temu nie mają skłonności do zakleszczania się. Atutem odmiany jest stabilny, głęboki kolor utrzymywany w różnych warunkach pogodowych. Z uwagi na silny wigor, szczególnie istotne w uprawie jest racjonalne nawożenie azotem. Odmiana ma bardzo wysoki potencjał plonotwórczy.


Muriel F1 jest bardzo wczesną odmiana o czerwonych owocach typu blok, do uprawy w tunelowej. Charakteryzuje się stabilnym wiązaniem owoców w zmiennych warunkach termicznych. Rośliny o średnim wigorze, dobrze kryją owoce pod liśćmi. Owoce o długich szypułkach, ograniczających ich problemy z zakleszczaniem są bardzo wyrównane i osiągają masę 250-280 g. Odmiana wykazuje bardzo dużą tolerancję na uszkodzenia skórki w warunkach wysokich temperatur.


Morfeo F1 (CLX PBYG 032) to nowa, bardzo wczesna propozycja o cytrynowożółtych owocach, przeznaczona do uprawy tunelowej. Odmiana Morfeo tworzy wyrównane owoce typu blok. Są one grubościenne o masie ok. 300 g. Odmianę cechuje bardzo dobre wiązanie, co w połączeniu z wysoką jakością owoców przekłada się na wysoki plon handlowy. Owoce prawidłowo okryte liśćmi nie ulegają poparzeniom słonecznym. Rośliny są łatwe w uprawie, o dobrej równowadze wegetatywno-generatywnej.


Sollie F1 jest odmianą bardzo wczesną w typie blok o żółtych owocach. Dojrzewają one z barwy ciemnozielonej do błyszczącej żółtej i uzyskują masę około 180-210 g oraz wymiary 9 cm x 10 cm. Ścianki są bardzo grube i twarde. Owoce zachowują jakość do końca zbioru. Ze względu na wielkość i jakość owoców, odmiana polecana jest na eksport i do różnokolorowych zestawów. Rośliny cechują się umiarkowanym, dość kompaktowym wzrostem. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl