yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNowe rozwiązanie na zarazę ziemniaka

Nowe rozwiązanie na zarazę ziemniaka

Corteva Agriscience wzbogaca portfolio fungicydowe o nowy środek grzybobójczy z rodziny Zorvec™ – Zorvec™ Entecta™. Nowy fungicyd pomoże polskim plantatorom ziemniaka jeszcze efektywniej zwalczać różne formy zarazy ziemniaka. 

Zaraza ziemniaka to choroba, która od lat zagraża uprawom ziemniaka. Sprawcą choroby jest organizm grzybopodobny Phytophthora infestans. Ochrona ziemniaka przed rozwijającą się epidemicznie zarazą jest wciąż dużym wyzwaniem dla plantatorów z uwagi na dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe i agrotechniczne (np. konieczność deszczowania plantacji), a także nowe, wczesne terminy pojawiania się choroby oraz zmniejszającą się liczbę dostępnych substancji aktywnych.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować polskim rolnikom kolejny produkt oparty o przełomową substancję Zorvec™ active, który dzięki innowacyjnemu i wyjątkowemu sposobowi działania skutecznie zwalcza wszystkie formy zarazy ziemniaka, w tym zarazę bulw.” –  powiedział Łukasz Wieczorek, Category Marketing Manager Corteva Agriscience Poland.

Zorvec™ Entecta™ zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne o odmiennym mechanizmie działania: oksatiapiprolina – wg FRAC grupa 49  (związek z grupy izoksazolin) oraz amisulbrom – wg FRAC grupa 21 (związek z grupy sulfonoamidów). Ilość substancji czynnych zawartych w Zorvec™ Entecta™ została tak dobrana, aby rozszerzyć zakres zwalczanych form zarazy, zapewnić wysoką skuteczność przeciwko patogenom i zapobiec powstawaniu odporności.

Jest to fungicyd o działaniu powierzchniowym i układowym, w postaci zawiesino-emulsji (SE) do rozcieńczania wodą, do stosowania zapobiegawczego w uprawie ziemniaka przeciwko zarazie ziemniaka. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz, już po upływie 20 minut od zabiegu. Dzięki przemieszczaniu się do młodych przyrostów zapewnia ich dobrą ochronę (chroni również nowe przyrosty pojawiające się po wykonaniu zabiegu).

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zorvec™ Entecta™ zastosowany w dawce 0,25 l/ha zapewnia doskonałą ochronę przed zarazą ziemniaka, dłuższą o 3–4 dni w porównaniu z innymi środkami, nie zawierającymi Zorvec™ active.

Środek należy stosować od fazy, gdy widoczny jest pierwszy pęd boczny (BBCH 21) do 7 dni przed zbiorem rośliny uprawnej. Pierwszy zabieg powinno się wykonać zapobiegawczo, przed pojawieniem się pierwszych objawów zarazy ziemniaka na roślinach. Kolejne opryskiwania wykonuje się w miarę potrzeby co 7–10 dni. Krótszy odstęp między zabiegami należy zachować w warunkach większego zagrożenia chorobą. W sezonie wegetacyjnym można wykonać maksymalnie 4 opryskiwania tym środkiem.

Warto pamiętać o właściwej technice opryskiwania, która wpływa na skuteczność wykonanego zabiegu. Większą ilość wody powinno się stosować w uprawach zagęszczonych lub o silnie rozwiniętej naci ziemniaczanej w celu dokładnego pokrycia roślin.

** Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Informacja prasowa

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl