AgroUnia – protesty przybrały na sile. W ruch poszły obornik, taczki i ziemniaki

  źródło; FB AgroUnia

  W środę rolnicy z AgroUnii blokowali drogę krajową nr 15 w miejscowości na Mazurach, na której ustawili baloty i wysypali obornik oraz umieścili taczkę z kukłą o twarzy Jarosława Kaczyńskiego. Rolnicy wychodzili na drogę i czasowo wstrzymywali ruch. Wczoraj odbyły się protesty w różnych częściach kraju; na Kujawach – przy trasie Inowrocław – Bydgoszczy i w Radziejowie, a także w Drobinie na Mazowszu oraz w Białymstoku, gdzie podlascy rolnicy w ramach protestu rozrzucili obornik przed przed Urzędem Wojewódzkim.

  We wczorajszej akcji na Podlasiu udział wzięło 40 działaczy AgroUnii, którzy oprócz obornika przywieźli ze sobą ziemniaki, jajka i wypchanego dzika domagając się rozmów z przedstawicielami władz. Rolnicy chcieli zwrócić uwagę na skandalicznie niskie ceny trzody chlewnej, drobiu i ziemniaków oraz baku rynków zbytu dla tych produktów. Mówili również o stratach, jakie ponieśli w wyniku ASF. Wybite zostały stada, a infrastruktura, która często nie została jeszcze spłacona niszczeje.

  Protest na Mazurach, fot. AgroUnia
  Radziejów, fot. AgroUnia
  protest na Kujawach, fot. AgroUnia

   

   


   
   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Wpisz swoje imię
  Wpisz treść komentarza

  Polityka Prywatności