Jubileusz prof. Jerzego Woyke

  Profesor dr hab. Jerzy Woyke jest jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci pszczelarskiego środowiska naukowego w świecie. Powszechnie szanowany i doceniany naukowiec jest profesorem nauk rolniczych, specjalistą w zakresie pszczelnictwa. Z okazji 90. urodzin Profesora pracownicy Pracowni Pszczelnictwa, Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW zorganizowali Jubileuszową Konferencję Naukową „90 lat z pszczołami przez świat”.


  We wrześniu bieżącego roku prof. Jerzy Woyke – znany i ceniony w środowisku pszczelarskim światowej sławy naukowiec – skończył 90 lat, które w przeważającej części poświęcił nauce i nadal jej służy. Konferencja naukowa „90 lat z pszczołami przez świat” była okazją do złożenia Profesorowi podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju światowego pszczelarstwa oraz rozsławianie osiągnięć naukowych Wydziału Nauk o Zwierzętach oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

  Licznie przybyli na jubileusz przyjaciele, współpracownicy, studenci oraz władze uczelni i wydziałów to dowód ogromnego szacunku dla Profesora. Wśród gości byli między innymi: prof. dr hab. Marian Binek – prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Alojzy Szymański – były rektor uczelni w latach 2008-2016, prof. dr hab. Jan Niemiec z Wydziału Nauk o Zwierzętach – prorektor ds. nauki poprzednich dwóch kadencji, prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka – dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach oraz prof. dr hab. Wojciech Wakuliński – dziekan Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu.

  za: SGGW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Wpisz swoje imię
  Wpisz treść komentarza

  Polityka Prywatności