Jak efektywniej korzystać z wody? Poznaj działanie Aqualink

Wchłanianie i magazynowane wody

Dostępność wody to podstawowy czynnik determinujący plon. Tym bardziej warto sięgać po rozwiązania pozwalające zapewnić jej optymalne wykorzystanie przez rośliny.

Jednym ze sposobów na lepsze nawodnienie roślin, z wykorzystaniem zarówno systemów nawadniania, jak i wody opadowej jest zastosowanie nowoczesnych preparatów poprawiających uwilgocenie gleby w strefie korzeniowej. Dzięki nim woda szybciej wsiąka i jest dłużej dostępna dla roślin. Przykładem takiego rozwiązania jest Aqualink. Skład produktu oparty jest na mieszaninie surfaktantów, czyli związków chemicznych obniżających napięcie powierzchniowe, które łącząc się z kroplami wody powodują lepsze zatrzymanie wody oraz tworzą rezerwuar wodny w strefie korzeniowej.

W warunkach laboratoryjnych zbadaliśmy szybkość wchłaniania wody, efekt podsiąkowy oraz zjawisko przemywania profilu glebowego, wykorzystując czysty roztwór wodny oraz z proporcjonalną dawką  produktu Aqualink.

Efekty doświadczenia w poniższym materiale filmowym:

 

Related Posts

None found

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności