yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRolnicy prędko dopłat nie zobaczą. Wypłaty są ślamazarne i potrwają do końca...

Rolnicy prędko dopłat nie zobaczą. Wypłaty są ślamazarne i potrwają do końca czerwca

Do 15 grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała blisko 112 mln zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. Wypłaty rozpoczęły się 1 grudnia. Łącznie z zaliczkami, wypłacanymi w październiku i listopadzie do rolników trafiło ok. 9,3 mld zł.

W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników. Pula środków na ten cel to blisko 17 mld zł. Od 16 października do 30 listopada wypłacane były zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło blisko 9,2 mld zł.

Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Do 15 grudnia ARiMR wypłaciła z tego tytułu blisko 112 mln zł. Z tej kwoty prawie 78 mln zł to dopłaty bezpośrednie i trafiły one do ok. 90 tys. rolników. Pozostałe wypłaty dotyczą płatności obszarowych w ramach PROW 2014- 2020.

Ostateczny termin realizacji wypłat upływa 30 czerwca 2024 r. Oczekujący na pieniądze powinni sprawdzić, czy biura powiatowe ARiMR mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl