yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDo Polski zbliża się fala upałów. Po upałach na wschodzie i południu...

Do Polski zbliża się fala upałów. Po upałach na wschodzie i południu kraju przejdą silniejsze burze

W sobotę do Polski dotrze powietrze zwrotnikowe z południa Europy. Będzie to jednak bardzo krótki okres gorącej pogody. W przyszłym tygodniu na termometrach zobaczymy przeważnie 20-25 stopni na plusie.

Ciepłe powietrze do zachodniej Polski zacznie docierać dziś w nocy, dzięki czemu sobotni poranek zapowiada się tam ciepło z temperaturą na poziomie 18 stopni. Nad resztą kraju będzie jeszcze zimno – na wschodzie, Kaszubach i Mazowszu zaledwie 10-12 stopni.

W sobotę w ciągu dnia gorące masy powietrza ogarną już cały kraj. Około godziny 15:00 na termometrach zobaczymy od 28 stopni na Suwalszczyźnie do 30 stopni na wschodzie i południu kraju, poprzez 31-32 stopnie w centrum do nawet 33-34 stopni na zachodzie kraju. Niebo w całym kraju będzie pogodne i nie ma szans na deszcz.

W niedzielę do zachodniej Polski dotrze front chłodny z zachmurzeniem, ale bez opadów. Te w postaci lokalnych burz pojawią się po południu na wschodzie i południu kraju – tu też będzie najcieplej. W niedzielne południe od Podlasia po Mazowsze, Lubelskie i Małopolskę na termometrach zobaczymy 32-35 stopni Celsjusza. W centrum około 30 a na zachodzie i północy 25 stopni.

Więcej burz na wschodzie i południu Polski pojawi się w poniedziałek i te burze mogą być groźne z silnymi porywami wiatru, gradem oraz ulewami. Nad resztą kraju spokojnie i już dużo chłodniej, bo poniżej 26 stopni.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl