Straty suszowe 2023. Jak złożyć wniosek, skoro aplikacja nie działa poprawnie?

Susza

Aplikacja suszowa wciąż nie działa w odpowiedni sposób. Problemy techniczne są na porządku dziennym. Czasu na złożenie wniosku jest natomiast coraz mniej. 

Czasu jest zbyt mało. Konieczny jest nowy termin

W nawiązaniu do korespondencji z resortem rolnictwa w sprawie problemów z działaniem aplikacji suszowej oraz koniecznością wydłużenia terminu składania wniosków za pośrednictwem aplikacji, 26 października 2023 roku Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych ponownie przesłał wnioski wojewódzkich izb rolniczych w tej sprawie oraz wniósł ponownie o wydłużenie terminu składania wniosków o oszacowanie szkód za pośrednictwem aplikacji publicznej do dnia 30 listopada bieżącego roku.

Nieustanne problemy z aplikacją suszową

Tak jak wskazują izby rolnicze, aplikacja często się zawiesza i cały czas występują problemy techniczne ograniczające możliwość złożenia wniosków. – Dodatkowo poprosiliśmy o poprawienie aplikacji w zakresie zarejestrowania suszy bądź zarejestrowania uprawy w przypadku rolnictwa ekologicznego – uprawa na zielony nawóz (np. lucerna siewna na zielony nawóz, mieszanka wieloletnia traw z bobowatymi drobnonasiennymi na zielony nawóz) – informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych.

– Obecnie nie ma możliwości zarejestrowania tych upraw w aplikacji, bowiem funkcja zapisz jest nieaktywna. Aplikacja w pozycji: Wypełnianie wniosku: INFORMACJE O UPRAWACH I SZKODACH w wyniku suszy wskazuje na konieczność dodania „DODAJ INFORMACJE”, nie ma komunikatu dodane, a jednocześnie nie ma możliwości dodania co jest równoznaczne, że wniosek jest niekompletny i nawet jeśli zostanie wysłany, to straty rolnika na danej działce nie zostaną uwzględnione. Dlatego należy pilnie poprawić w tym zakresie aplikację – wyjaśnia Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Źródło: KRIR

Related Posts

  1. Hurtowa sprzedaż cebuli w workach
  2. Nawozy na paletach
  3. Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego
  4. Kombajnowy zbiór ziemniaków
  5. Róże brokuła
  6. Stacje paliw

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności