Uznanie siły wyższej. Rolnicy, którzy nie wysłali zdjęcia geotagowanego lub oświadczenia otrzymają wsparcie

Nawożenie obornikiem

Co w przypadku, w którym z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe rolnicy nie mieli możeliwości wykonania praktyk w ramach ekoschematu “Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”? Istnieje rozwiązanie problemu.

Uznanie siły wyższej – prawo do otrzymania pomocy

7 listopada br. upłynął termin na złożenie zdjęcia geotagowanego lub oświadczenia potwierdzającego wykonanie praktyk takich jak:

  • Wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od jego aplikacji;
  • Stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo, realizowanych w ramach ekoschematu Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi.

Jeżeli przeprowadzenie wspomnianych zabiegów nie było możliwe z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, w szczególności nadmierne uwilgotnienie gleby, to w opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zachodzą przesłanki uznania siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności, o których jest mowa w przepisach unijnych.

W sytuacji uznania danego przypadku za działanie siły wyższej, rolnik zachowuje prawo do otrzymania pomocy. Każdy przypadek wystąpienia siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności powinien zostać zgłoszony do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa niezwłocznie po ich wystąpieniu.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Licznik prądu
  2. Susza pomidor
  3. Premier Mateusz Morawiecki
  4. orka ciągnik praca

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności