• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTania cebula z Egiptu nadciąga do Europy. Towar zaleje rynek?

Tania cebula z Egiptu nadciąga do Europy. Towar zaleje rynek?

Zakaz eksportu cebuli w Egipcie dobiegł ku końcowi. Na transport czekają już hurtowe ilości towaru, a uczestnicy rynku nie przewidują dalszych utrudnień w sprzedaży. Cena pozostaje z kolei dość niska. 

Zakaz eksportu cebuli w Egipcie

Zakaz eksportu cebuli w Egipcie został wydłużony do 31 marca 2024 roku. Termin minął, natomiast ze strony tamtejszego rządu nie pojawiły się żadne przesłanki, że restrykcje zostaną przedłużone. Egipscy eksporterzy są przekonani, że wraz z początkiem kwietnia ponownie będą mogli sprzedawać cebulę poza granice kraju.

Warto przy tym zaznaczyć, że jednym z powodów wprowadzonego wcześniej zakazu był wzrost cen na rynku krajowym. Obecnie w sprzedaży detalicznej przedstawiają się one jednak na niemal trzykrotnie niższym poziomie, co jest równoznaczne ze spadkiem cen w sprzedaży hurtowej.

Co istotne, wielkość produkcji cebuli w Egipcie w 2024 roku, jak szacuje serwis EastFruit, może gwałtownie wzrosnąć. W praktyce oznaczałoby to jeszcze większy spadek cen. Sprzedaż pozostaje natomiast bardzo ważną kwestią dla Egiptu. Eksport cebuli, uwzględniając wszystkie produkty rolne, okazuje się jednym z najbardziej opłacalnych.

Sytuacja w Europie

Egipscy eksporterzy wskazują także na trudną sytuację w Europie. Zauważają, że w wielu krajach miniona susza oraz długotrwałe opady deszczu, które pojawiły się niedługo później, przyczyniły się do znaczącego spadku jakości i plonów. Nie umknął im także wzrost importu towaru z krajów Azji Środkowej, a szczególnie z Uzbekistanu i Kazachstanu. Pojawiły się także wzmianki o produkcie z Rosji. Niedobory na rynkach zdają się być dla nich niezwykle kuszące i jak wskazuje serwis EastFruit, hurtowe ilości cebuli są już przygotowane do wysyłki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: east-fruit.com


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl