yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny cukinii na rynku w Broniszach

Aktualne ceny cukinii na rynku w Broniszach [16.05.2023]

Jak kształtują się aktualne ceny krajowej cukinii na rynku w Broniszach? Ile kosztują konkurencyjne produkty z importu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w poniższym artykule.

Zacznijmy od cukinii pochodzącej z polskich gospodarstw warzywniczych… Na podwarszawskim rynku w Broniszach produkt jest oferowany zarówno przez hurtowników, jak i rolników. W pierwszym przypadku najczęściej spotykane ceny oscylują na poziomie 5,00 zł za kilogram.

W drugim przypadku sytuacja jest natomiast nieco bardziej złożona i zależy przede wszystkim od podaży w danym momencie, a także podejścia samego producenta. Niemniej… Ceny są dość zbliżone. Wyższych stawek można oczekiwać przy sprzedaży mniejszych ilości warzywa.

Wśród ofert występuje także konkurencyjny dla polskich producentów produkt z importu, mianowicie cukinia z Hiszpanii. W ostatnim czasie stawki w tym przypadku nieco wzrosły. Importerzy oczekują aktualnie wynagrodzenia rzędu 6,50 zł za kilogram.

Idąc dalej, natknąć możemy się również na cukinię z Włoch. Warzywo prezentuje jednak gorszą jakość. Skórka posiada wady, zadrapania. Z tego względu ceny za włoski produkt oscylują na poziomie około 5,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl